TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Кеба ја испеа „Не кани ме“ на Миле Кузмановски

Репортер - пред: 10 часа

Српскиот пејач Драган Којиќ Кеба, синќа како гостин се појави во емисијата на Бојана Скендеровски, „Улица Македонија. Убавата атмосфера од снимањето, домаќинката ја објави преку неколку видео снимки, а на едната од нив Кеба пее на македонски, ...

Симона Поповска ги покажа двете сестри лекарки

Репортер - пред: 10 часа

Поп-пејачката Симона Поповска, освен што ја обожава музиката, отсекогаш ја сакала и медицината. Таа секогаш кажувала дека со голема љубов студира медицина и дека уште како дете ја избрала својата професија, кога ги лекувала своите кукли.

Трио Џентлмен: Нашето грло е нашиот занает, нашата моќ, нашето сé!

Точка - пред: 11 часа

Септолете тотал ви ги претставува Трио Џентлмен, вокален состав од тројца едуцирани оперски пејачи кои изведуваат поп-класични аранжмани на песните кои живеат вечно. Трио Џентлмен или Дарко Нешовски, Дејан Стоев и Кристијан Антовски, успеваат да им ...

Eва Мендез со своја модна колекција

Локално - пред: 11 часа

Ева Мендес изгледаше доста оригинално во сината тоалета на бели точки, со која се појави на претставувањето на новата модна линија. 44-годишната Латино Дива моментално ја промовира колекцијата на Ева Мендес за модната марка New York & Company.

Ева Мендез прошета низ улиците во Њујорк

ЗаЗабава
2 поврзани вести »

Џорџ Клуни е раскажувач во филмот за Шимон Перес

Локално - пред: 11 часа

Носителот на Оскар, Холивудскиот актер Џорџ Клуни е раскажувач во филмот за животот на поранешниот израелски претседател и добитник на Нобеловата награда за мир Шимон Перес. Премиерата на филмот е прогласена за јуни, но Клуни веќе го открил својот ...

Џорџ Клуни наратор во филмот за Шимон Перез

А1 On

Џорџ Клуни наратор во филмот за Шимон Перез

Локално

Џорџ Клуни наратор во филмот за Шимон Перез

Сител
4 поврзани вести »

Деми Роуз е манекенката со најголеми гради

Репортер - пред: 11 часа

Британката Деми Роуз медиумите ја нарекуваат макененката со најголеми и најубави гради. Таа е позната како модел за долна облека и костими за капење, а во прв план е секогаш нејзиното деколте.

ФОТО: Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс модерни и заљубени на премиера

Фемина - пред: 13 часа

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс присуствуваа на прикажувањето на „Final Portrait“ во Њујорк. На филмскиот настан, славниот пар привлекуваше внимание во елегантно издание. 30-годишната актерка од серијата „Gossip Girl“ шармираше во карирана креација од ...

Секогаш поразлична: Последниот стајлинг на Блејк Лајвли ќе ве освои

Хитпортал
2 поврзани вести »

Карлеуша се пофали на Инстаграм со новите одчила од 6.500 долари

Exclusive.mk - пред: 10 часа

Дека пејачката Јелена Карлеуша не штеди кога станува збор за нејзиниот изглед покажала многупати. Овој пат таа се пофали на Инстаграм со новите Шанел очила, за кои објави и фотографија дека чинат 6.500 ...

Средба доцна навечер: Џенифер Анистон и Бред Пит се во врска!?

Хитпортал - пред: 13 часа

Кога Џенифер Анистон и Џастин Теро објавија дека се разведуваат светот остана во шок дека нивната љубов згасна. Иако се шушкаше дека парот има доста несогласувања, сепак никој не очекуваше тие да се разделат.

Конечно можат да бидат и во врска?! Позната актерка го вовела Бред Пит во мистичен култ (фото)

Канал5

Деми Мур го вовела Бред Пит во мистичен култ

+инфо

Што прави Џенифер Анистон по разделбата со Џастин Теру

Локално

Среќа.mk МК News

6 поврзани вести »

Сара Мејс ужива во бременоста: Диме секогаш ме разгалува

Фактор - пред: 14 часа

Првите три месеци ми беа тешки за концентрација додека свирев и ми се гадеше. Не можев да си поверувам на себе си. Сега ми е супер. Додека свирам харфа не ми пречи, баш ми годи. Две срца свират поубаво од едно Пејачката и харфистка Сара Мејс е во ...

ПЕЈАЧКАТА САРА МЕЈС УЖИВА ВО БРЕМЕНОСТА: Диме секогаш ме разгалува

Женски магазин

Сара Мејс ќе стане мајка

Независен

„Гласот на децата” – подарок од Сара Мејс за роденденот на Поточиња

Слободен Печат
4 поврзани вести »