TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Како 71-годишниот Сталоне се подготвува за продолжението на „Creed“: (ВИДЕО)

Локално - 21.03.2018

Силвестер Сталоне е роден во 1946 година. Да, едноставната математика покажува дека тој сега има 71 година. Сето ова го забележуваме бидејќи, и покрај годините, актерот не престанува да нè зачудува со својата физичка подготвеност.

Фото+Видео: Убавица со супер атрактивно тело – ви ја претставуваме сестрата на Патрик Шик

Спортски - 21.03.2018

Mинатото лето во тимот на Рома пристигна напаѓачот Патрик Шик, а со него и неговата атрактивна сестра Кристина. Поради своето атрактивно тело Кристина често пати ги полни страниците на медиумите во Италија.

Фото+Видео: Убавица со супер атрактивно тело – ви ја претставуваме сестрата на славниот фудбалер

Таратур
2 поврзани вести »

(Галерија) Како беа облечени јавните лица на наградите „Стори“

Репортер - 21.03.2018

Вчеравечер во хотелот „Александар палас“ првпат беа доделени првите награди на магазинот „Стори“ во Македонија. Истовремено, беше промовиран и првиот број од списанието на македонски јазик.

Од робот до автостопер: Необични гости во Еден на Еден

Црнобело - 21.03.2018

Неколку гости со необично хоби или уникатна приказна беа дел од неделната Еден на Еден епизода. Публиката имаше можност да слушне доста интересни муабети, а Жаре се соочи Еден на Еден со: - Милош Димковски, авантурист од Куманово, кој досега поминал ...

Од робот до автостопер: Необични гости во Еден на Еден

Фактор

Од робот до автостопер: Необични гости во Еден на Еден

Скопје24

Од робот до автостопер: Необични гости во Еден на Еден

Sky

Panika.be

5 поврзани вести »

Ќерката на Еминем е вистинска убавица

Репортер - 21.03.2018

Американски рапер Еминем има 22-годишна ќерка, Хејли Скот. Хејли е родена на 25 декември 1995 година, а нејзината мајка е Кимберли Ен Скот. За разлика од голем број деца на познатите кои ја искористиле славата на своите родители, Хејли сакала да ...

Над 70 жени го обвиниле Вајнстин за сексуално вознемирување или напад

Алфа - 21.03.2018

Од октомври досега над 70 жени го обвиниле холивудскиот продуцент Харви Вајнстин за вознемирување или сексуален напад. Од октомври досега над 70 жени го обвиниле холивудскиот продуцент Харви Вајнстин за вознемирување или сексуален напад.

Компанијата на Харви Вајнстин пропадна

Нова ТВ

Повеќе од 70 жени го впериле прстот во Вајнстин

+инфо

Компанијата „Вајнстин“ прогласи банкрот

Независен

Курир Хитпортал

6 поврзани вести »

ФОТО: Наташа Беквалац ја покажа ќеркичката Катја, па ја избриша фотографијата

Курир - 21.03.2018

Пејачката Наташа Беквалац (37), пред нешто помалку од еден месец на свет ја донесе ќерката Катја. Наташа неодамна со своите фанови на Инстаграм сподели фотографија со стапалата на бебето, но сега покажа и како Катја изгледа.

Наташа Беквалац за прв пат покажа како изгледа нејзината ќерка

Среќа.mk

Наташа Беквалац ја покажа ќерката, па ја избриша фотографијата

Хитпортал
3 поврзани вести »

Секс сцената од новата Лара Крофт поради голотија забранета на телевизија (ВИДЕО)

БркајРабота - 21.03.2018

Шведската актерка Алисиа Викандер која се прослави со улогата на роботот Ave во филмот Ex Machina, а ја игра и главната улога во новиот Tomb Rider. Оваа жешка актерка во својата кариера има снимено толку секси сцени, што тешко е да се издвои само ...

Италијанците полудеа по неа: Силвија на Инстаграм ја следат 1.6 милиони луѓе!

БркајРабота - 21.03.2018

Силвија Карузо е италијанска Инстаграм заводничка која само на таа социјална мрежа ја следат повеќе од 1.6 милиони луѓе. Манекенката вниманието го привлекува со својот атрактивен изглед и жешки фотографии кои ги објавува на дневна база.

„Црниот пантер“ направи „партали“ и на Твитер

+инфо - 21.03.2018

Филмот „Црниот пантер“ не престанува да ниже рекорди. Остварувањето на Рајан Гуглер имаше најисплатлива премиера во февруари и е на пат да стане суперхеројски филм, со најголема заработка кога било.