TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Скопјани се уште чекаат: По административните, сега временските услови пречка за прскање против комоарци

Сител - пред: 12 часа

Граѓаните уште неколку дена ќе мора сами да се справуваат со наездата од комарци. Градоначалникот Шилегов соопшти дека најдоцна до утре ќе биде потпишан договор со избраните добавувачи на соодветните препарати, со што ќе се создадат и правни услови ...

ГДУ: Шилегов, скопјани не те гласаа за да се борат со комарци

+инфо

Конечно Шилегов реши да прска против комарци

+инфо

ГДУ до Шилегов: Скопјани не Ве гласаа за да се борат со инсекти

А1 On

Либертас Либертас Press24 Вечер А1 On Сител Република Курир

13 поврзани вести »

„Градски енергетски системи“ – ново скопско Јавно претпријатие, но и акционерско друштво

Порта 3 - пред: 18 часа

„Градски енергетски системи АД Скопје“ е ново формирано Јавно претпријатие кое е основано од Советот на град Скопје, а кое ќе врши енергетски дејности. “Советот на Град Скопје во својство на Собрание на акционери го усвои Статутот на Акционерското ...

Градски енергетски системи АД Скопје e ново јавно претпријатие

+инфо

„Градски енергетски системи АД Скопје“ – ново претпријатие за енергетски дејности

Радио МОФ

Град Скопје го формираше новото ЈП Градски Енергетски Системи АД Скопје

AKO

Бизнис Вести Вечер Макфакс Денар Точка Фактор А1 On Република

17 поврзани вести »

Гостиварци вечерва ќе останат без вода, најавен прекин во водоснабдувањето

Сител - пред: 18 часа

Прекин на водоснабдувањето од вечер во 23 часот до изутрина до седум часот ќе имаат корисниците во Гостивар кои се приклучени на водоводната мрежа, најавија од локалната самоуправа. Причината за повеќечасовниот прекин како што наведоа во ...

Eве каде е нормализирано водоснабдувањето

Фактор

Вечерва прекин во водоснабдувањето во Гостивар

Gostivarpress.mk

За утре најавен прекин во водоснабдувањето

Фактор

Фактор Скопје инфо Фактор А1 On Курир МКД 24 Вести Курир

14 поврзани вести »

Награди за најдобрите ученици на скопските регионални натпревари

Макфакс - пред: 16 часа

Градоначалникот Шилегов во Салата на Советот на Град Скопје, им додели благодарници и награди на учениците коишто постигнаа најдобри резултати на скопските регионални натпревари. „Честитки најнапред до Вас децата коишто ги освоивте наградите, затоа ...

Град Скопје награди 63 ученици од средните училишта

Вечер

Наградени најдобрите средношколци

МКД

Град Скопје наградени 63 ученици од средните училишта

А1 On

Вечер Канал5 Скопје инфо Сител Денар

9 поврзани вести »

ЈСП Скопје: Средношколските билети не важат за време на распустот

Сител - пред: 16 часа

Од вчера (20 јуни, среда), поради летниот распуст, не важат бесплатните средношколски билети и тие се исклучени од интегрираниот тарифен систем, соопшти денеска ЈСП Скопје. ЈСП Скопје нуди можност средношколците по повластени цени да купат месечен ...

Бесплатните средношколски билети повеќе не важат

Макфакс

ЈСП Скопје: Средношколските билети не важат за време на распустот

Фокус

ЈСП Скопје: Средношколските билети не важат за време на распустот

Стандард

МКД Бриф +инфо Скопје24 Слободен Печат Скопје инфо Локално 24Инфо

27 поврзани вести »

Во Карпош се финализира проект за еко-населба која ќе се простира меѓу Злокуќани и Бардовци

Макфакс - пред: 13 часа

Општина Карпош е во финална фаза на подготовка на проектот за изградба на првата еко-населба во Република Македонија. Истата е предвидена да се простира на потегот меѓу Злокуќани и Бардовци.

Во Карпош се финализира проект за еко-населба која ќе се простира меѓу Злокуќани и Бардовци

Денар

Подготовките за еко населба меѓу Злокуќани и Бардовци се при крај

+инфо
3 поврзани вести »

Уште една жртва на полициската бруталност: Ниту ги удирав, ниту ги гаѓав со камења и флаши, а ми се „потпишаа“ со две ...

Република - пред: 6 часа

– Малку доцнам, но само што излегов од 24 часовен притвор. Вчера Хунтата на сдс преку својата полиција спроведуваше “шарено-демократско-прогресивни техники на дисциплинирање народ, пишува Александар Вучковски, еден од учесниците на простестите пред ...

Поради дефект без вода жителите на улицата Босна и Херцеговина

Фокус - пред: 18 часа

Од Водовод и канализација известуваат дека поради дефект без вода ќе останат жителите на улицата Босна и Херцеговина. „Ве известуваме декана ден 21.06.2018 год.поради оштетен противпожарен хидрант ф-80 мм од страна на приватна фирма на ул.

Дефектот кај парк Гази Баба саниран

Фактор

Поради дефект без вода жителите на улицата Босна и Херцеговина

Скопје инфо
3 поврзани вести »

Секое прваче во Аеродром ќе добие по 3.500 денари од општината

Сакам да кажам - пред: 17 часа

Општина Аеродром на секое прваче ќе му даде по 3.500 денари пред почетокот на учебната година. Градоначалникот Златко Марин вели дека целта на овој проект е да се олеснат трошоците на родителите за пред почетокот на школската година за новиот ученик ...

Општина Аеродром доделува по 3.500 денари за секое прваче

Макфакс

Колку пари ќе издвои Општина Аеродром за секое прваче од буџетот?

Фактор

Општина Аеродром доделува по 3.500 денари за секое прваче

Бизнис Вести

Стандард iPortal Press24 Локално Слободен Печат Н.Македонија А1 On Канал5

20 поврзани вести »

Живееш со твоите, немаш кола: Парк, паркинг, темни улички...Љубовните гнезда на скопјани

Скопје инфо - пред: 15 часа

Секогаш е убаво кога ќе видите вљубен пар на улица, на клупата до вас или на трева во парк, сепак некои сакаат поинтимни места на отворено каде ќе се чувствуваат сами....Разни допири, фаќања, молења и гњавења по темните места во Скопје :).