TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Почна реконструкцијата на планинарскиот дом на Водно

Макфакс - пред: 2 часа

Градот Скопје почна со реконструкција на планинарскиот дом на Водно. Градоначалникот Петре Шилегов ги повика државните институции и компаниите со општествена одговорност да се приклучат во реконструкцијата на домот со цел, како што рече, Водно да ...

Почнува реконструкцијата на планинарскиот дом на Водно

Сител

ЕП во планинско трчање на Водно на 1. јули

Алсат-М

Македонија домаќин на Европско првенство во атлетско планинско трчање

+инфо

Кајгана Независен Локално Sport M А1 On А1 On Екипа Press24

28 поврзани вести »

Правилник: Да викнете полиција или да потпишете Европски извештај?

Скопје24 - пред: 1 ден

„Европскиот извештај – Извештај за сообраќајна незгода“ е образец изготвен од Националното биро за осигурување на Република Македонија. Истиот се добива бесплатно од друштвото за осигурување при склучување договор за задолжително осигурување ...

Јавните личности праќаат порака: Го сакам градот безбеден!

Скопје инфо

Правилник: Да викнете полиција или да потпишете Европски извештај?

iPortal

Јавните личности праќаат порака: Го сакам градот безбеден! (ФОТО)

Курир

+инфо Press24 Вечер Н.Македонија Кајгана Макфакс 1tv А1 On

19 поврзани вести »

На 27 јуни авионско прскање против комарци во југоисточниот регион

Либертас - 22.06.2018

Авионското прскање против комарци шо требаше да се изврши на 17 јуни, одложено е за 27 јуни, соопшти Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, кој во соработка со десетте општини од регионот го организира авиотретирањето против комарци.

Светулките го осветлија Скопје

Н.Македонија

Скопјани се уште чекаат: По административните, сега временските услови пречка за прскање против комоарци

Сител

На 27 јуни авионско прскање против комарци во југоисточниот регион

1tv

Скопје инфо Вечер А1 On

7 поврзани вести »

Центар ќе кофинасира санација на 10 лифтови и 16 покриви

+инфо - 22.06.2018

Општина Центар ќе почне со реализација на проектот за финансиска поддршка за поправка и санација на постоечки кровни конструкции и постоечки лифтови на станбените згради, соопшти Општината.

Општина Центар ќе кофинансира санација на лифтови и покриви

А1 On

Општина Центар ќе кофинансира санација на лифтови и покриви

Макфакс

Општина Центар ќе кофинансира санација на лифтови и покриви

Точка

Скопје инфо

5 поврзани вести »

Ќе снема вода во Кисела вода

Фокус - 22.06.2018

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за привремен прекин во водоснабдувањето на две улици во Кисела Вода. „Ве известуваме дека на ден 22.06.2018 год. поради уличен дефект ф-100мм на ул.Виктор Иго 23 (Кисела Вода), со ...

Саниран дефектот на Виктор Иго

Фактор

Ќе снема вода во Кисела Вода

Скопје инфо
3 поврзани вести »

Кисела Вода бара решение за проблемите со Центарот за зависности

Макфакс - 22.06.2018

Вчера се одржа првата, иницијална средба за надминување на проблемот кој со години го имаат жителите на Кисела Вода, поврзан со Центарот за превенција и третман на зависности од дроги, лоциран на ова подрачје.

Кисела Вода тргнува кон решенија на проблемите со Центарот за зависности

А1 On

Кисела Вода бара решение за проблемите со Центарот за зависности

Скопје инфо

Кисела Вода бара решение за проблемите со Центарот за зависности

Sky

Денар

5 поврзани вести »

Инцидент во скопска кафеана: Пијана жена кршела чаши, чинии, влечела чаршафи, обезбедувањето морало да интервенира

Република - пред: 3 часа

Средовечна жена во четвртокот предизвикала неред во скопска кафеана, откако се опила па ги вознемирувала гостите во локалот. Проблематичната скопјанка кршела чаши и чинии, а убедувањата на вработените ја да го напушти објектот не биле успешни.

Пијана скопјанка кршела чаши, чинии - обезбедувањето морало да интервенира

Сител
2 поврзани вести »

Коњските коли не се тргнаа од скопските булевари

Н.Македонија - пред: 5 часа

По улиците на метрополата сѐ уште може да се забележат запрежни коли. Граѓаните, освен проблемот со кучињата скитници и ѓубрето, ги забележуваат коњите на јавните површини, но и запрежни коли.

(фото) Рекорден број на посетители, вчера Скопје беше весело и разиграно!

24Инфо - пред: 5 часа

Рекорден број на посетители, вчера Скопје беше весело и разиграно! Вчера Скопје беше весело и разиграно! Во Градскиот парк под отворено небо, пред рекорден број на посетители се одржа големиот музичкиот спектакл „Квин симфони шоу!“.

Продолжуваат протестите – за утре најавен голем, сенароден собир

Република - пред: 19 часа

И вечерва протести против договорот. Граѓаните преку социјалните мрежи се организираат за собир пред Собранието во 20 часот. За утре, пак, на истото место и во истото време е најавен „Голем сенароден протест против промена на името Македонија“.