TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Хуманитарна акција во општина Карпош во пресрет на Велигден

Сител - пред: 55 мин

Пред 12 поголеми супермаркети на територијата на општина Карпош денеска и утре ќе се спроведе хуманитарната акција „Подај рака, донирај за твојот сосед“. Целта на акцијата, што традиционално се спроведува во пресрет на Велигденските празници, како ...

Хуманитарна акција во општина Карпош во пресрет на Велигден

А1 On

„Подај рака, донирај за твојот сосед“ – хуманитарна акција во Карпош

Радио МОФ

Хуманитарна акција во општина Карпош во пресрет на Велигден

Скопје инфо
4 поврзани вести »

Општина Радовиш ќе потроши 50 илјади евра за 12 привремени вработувања

еМагазин - пред: 35 мин

Општина Радовиш објави оглас за доделување на договор за избор на агенција за 12 времени вработувања за потребите на Општина Радовиш. Проценетата вредност на договорот е 3.050.847 денари или околу 50 илјади евра без ДДВ.

Град Скопје ќе потроши 10 илјади евра за привремени вработувања

еМагазин

Ке се поставуваат унифицирани туристички знаци низ целата држава

еМагазин

Град Скопје планира да потроши околу 600.000 денари на привремени вработувања

Курир

еМагазин

5 поврзани вести »

Луна паркот во Скопје останува само детски сон, Петре Шилегов ја стопираше изградбата

Алфа - пред: 16 часа

Детската атракција - Луна паркот нема да се гради. Петре Шилегов ја стопираше изградбата и наместо Градот да го гради со свои пари, сега повторно ќе се бара концесионер кој ќе стопанисува со него. Скопската атракција - Луна паркот нема да се гради.

Град Скопје работи на сигурно и трајно решение за новиот Луна парк

Стандард

Стопирана изградбата на новиот Луна парк во Скопје

Build

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Алсат-М

Сакам да кажам Слободен Печат А1 On Скопје инфо Локално Република Кајгана Радио МОФ

18 поврзани вести »

Зелен патронат на „Јан Амос Коменски“ ВИДЕО

+инфо - пред: 20 часа

„Дрвја садиме – парк на пријателство градиме” е мотото под кое се одржа Денот на училиштето на основното училиште “Јан Амос Коменски”, во Тафталиџе 1, информира Општина Карпош. Во период кога загадувањето и уништувањето на природата претставува ...

Зелен патронат на „Јан Амос Коменски“

Слободен Печат

ВИДЕО: „Зелен патронат“ на основното училиште „Јан Амос Коменски“

А1 On
3 поврзани вести »

Жителите од Рашче в понеделник без вода

А1 On - пред: 1 ден

Жителите од скопското село Рашче в понеделник, од 9 часот, ќе останат без вода за пиење. Како што информира РЦУК-Скопје, прекинот е поради чистење и хлорирање на резервоарот Рашче. Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на ...

Врело алтернатива за вода за Скопје

Канал5

Жителите од Рашче во понеделник без вода

Курир

Изворот Врело – алтернатива за питка вода за Скопје

+инфо

Press24 Независен Локално Н.Македонија Орбис Скопје инфо

10 поврзани вести »

Поради снегот во Скопје, скратени или во прекин повеќе автобуски линии

Сител - 22.03.2018

Поради снегот денеска во Скопје повеќе градски и приградски автобуски линии се скратени. Не сообраќаат автобусите со број 69 и 69а. Како што информира ЈСП Скопје, автобусот со број 25 место до Средно Водно сообраќа до Панорама, а автобусот со број ...

Во Скопје скратени градски линии, пречки во сообраќајот до Попова Шапка

Мета

Поради снегот во Скопје, скратени или во прекин повеќе автобуски линии

Press24

Поради снегот во Скопје, скратени или во прекин повеќе автобуски линии

Канал 77

Скопје инфо Курир Скопје24 Канал5 Фактор Радио МОФ Република Нетпрес

14 поврзани вести »

Деведесет години од отворањето на кафеаната „Идадија“ - е тоа ти се вика традиција...

Н.Македонија - пред: 22 часа

Меѓу Дебар Mаало и кафеаната „Идадија“ постои тесна, вековна и нераскинлива врска. Да се пишува за „Идадија“, а да се издвои Дебар Mаало е едноставно невозможна мисија „Дебар Маала није шала“ е познатата дебармаалска изрека опеана и во песната на ...

Без вода денеска улиците Мирослав Крлежа, Дебарца и дел од Орце Николов

Скопје инфо - пред: 22 часа

Водовод ве известува дека на ден 23.03.2018 год.поради уличен дефект од ф-100мм на ул. Мирослав Крлежа (во близина на министерството за култура), со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од следниве улици: Мирослав Крлежа, Дебарца и дел од ...

Делови од Чаир и Сопиште в понеделник без струја

А1 On - пред: 1 ден

В понеделник од 6 до 10 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од Старата скопска чаршија, улиците „Битпазарска“, „Покриена чаршија“, „Самарџиска“, хотелот „Клан“ и аптеката „Зегин“ во општина Чаир.

Делови од Чаир и Горно Соње во понеделник без струја

Курир
2 поврзани вести »

Возете внимателно, Шилегов не е дома (ФОТО)

Република - 22.03.2018

Снегот паѓа – Шилегов никаде го нема. Сигурно си мислите прави снешко во некој парк или пак во ЦУКС будно ја следи состојбата на скопските сообраќајници. Но, се лажете. Се лажете и ако мислите дека е изненаден од снегот во март.