TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје

Можно е викендов Скопје да се спаси од досадните комарци

Н.Македонија - пред: 3 часа

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов најави можно прскање против комарци овој викенд во Скопје. Во изминатиов период Скопје се задушува од инсекти. Иако постапката за јавни набавки е почната уште од 19 февруари, прскањето доцни поради процедурални ...

РОДИТЕЛИТЕ И “ДАЈТЕ НИ КРИЛЈА” БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ПРЕДЛОГОТ ЗА ГРАДСКА БОЛНИЦА ВО АЕРОДРОМ: Со рушењето на Мајчин дом ...

Вечер - 18.06.2018

Во поголем дел зградата на Мајчин дом е нефункционална, но пред некоја година со 70.000 евра од здружението “Дајте ни крилја”, дел беше реновиран и опремен за вежбање на дечиња кои имаат проблем со моторниот развој.

Родителите и ортопедската клиника Мајчин дом бараат да се повлече предлогот за градска болница во Аеродром

Скопје инфо
2 поврзани вести »

На планината Водно и на кејот на реката Вардар се вајаат тела за грчките плажи

Скопје инфо - 18.06.2018

Летото и сончевите денови се пред нас, а главна преокупација овој период од годината е, како до извајано тело, кое гордо ќе се прошета по плажите. Теретаните и фитнес салите се празнат, а кејот на реката Вардар и планината Водно се се повеќе ...

Отворен ден на општина Илинден, секој четврток од 13 до 16 часот

Скопје инфо - 18.06.2018

Отворениот ден на општина Илинден ќе се реализира секој четврток од 13:00 до 16:00 часот. Сите заинтересирани граѓани во овој термин можат да остварат средба со стручните служби на општината, со директорите на јавните претпријатија и со ...