TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Иран објави фотографии од екипажот на запленетиот британски танкер

А1 On - тукушто објавено

Иранските државни медиуми објавија слики од членови на екипажот на британскиот танкер, кој беше запленет во Заливот. Фотографиите се објавени за да покажат дека екипажот е добро додека ирански официјален претставник ги брифира за ситуацијата.

Вонредна седница на британската Влада поради запленетиот танкер во Ормутскиот теснец

Локално

Иранско знаме се виори на запленетиот британски танкер (ВИДЕО)

МКД

Британија испраќа нуклеарна подморница во Заливот

24 Вести

Макфакс Глас на Америка Сител Точка Локално Фактор А1 On МКД

68 поврзани вести »

Во пожарот во Португалија повредени 31 лице, околу 1.000 пожарникари го гаснат огнот

Макфакс - тукушто објавено

Во големиот пожар во Португалија што беснее веќе три дена досега повредени се 31 лице, а околу 1.000 пожарникари се обидуваат да се справат со пламените јазици. Во текот на ноќта пожарникарите успеале да стават под контрола околу 90 проценти од ...

Во пожарот во Португалија повредени 31 лице

Локално

(ВИДЕО) ПОРТУГАЛИЈА ГОРИ: Скоро 2.000 пожарникари се борат со огнот

Фактор

Големи пожари во Португалија

Алсат-М

Точка Нова ТВ Макфакс 24Инфо PressingTV Макфакс MTM MTM

45 поврзани вести »

По парламентарните избори во Украина, Зеленски доби уште поголема моќ

Сител - тукушто објавено

Партијата Слуга на народот на украинскиот претседател и комичар Зеленски е јасен победник на вонредните парламентарни избори. На повидок е дури и апсолутно мнозинство во парламент. Зеленски им се заблагодари на украинците за поддршката.

Партијата „Слуга на народот“ на комичарот Зеленски апсолутен победник на изборите во Украина

Телма

Украина раскрсти со старите политичари и партии

Deutsche Welle

Партијата на Зеленески, Слуга на народот, води на парламентарните избори во Украина

Независен

Н.Македонија Р.С.Европа Макфакс Локално Нетпрес МКД Нова ТВ Вечер

54 поврзани вести »

Иран објавува фотографии од уапсените агенти на ЦИА, за некои тврди дека се убиени

А1 On - пред: 49 мин

Иранската новинска агенција објави фотографии од неколкумина уапсени ЦИА агенти. Некои од нив се осудени на смрт, пренесува Фарс. Претходно денеска оваа полудржавна агенција пренесе изјава на официјален претставник на иранската разузнавачка агенција ...

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Локално

Трамп вели дека тврдењето на Иран дека уапсиле шпиони на ЦИА е лага

Макфакс

Иран уапси 17 оперативци на ЦИА, неколкумина осудени на смртна казна!

Алсат-М

Репортер МКД Н.Македонија Сител Макфакс ММС Expres А1 On

47 поврзани вести »

Џонсон или Хант – Утре ќе се знае кој ќе ја наследи Тереза Меј

Алсат-М - пред: 3 часа

Конзервативната партија на Велика Британија денска го завршува гласањето за партиски лидер, а утре ќе се знае дали британската премиерка во заминување, Тереза Меј, ќе ја наследи големиот фаворит, Борис Џонсон, или пак,актуелниот министер за ...

Најавени низа оставки во британската Влада, една веќе поднесена утрово

Макфакс

Британскиот министер за Европа, Алан Данкан, поднесе оставка

Вечер

Завршува трката за наследник на Тереза Меј

Н.Македонија

Курир Локално Макфакс 1tv Локално Курир Точка Локално

36 поврзани вести »

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

Локално - пред: 2 часа

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

Израел почна со уривање домови во предградијата на Ерусалим

Сител

Нетанјаху стана премиер со најдолг стаж во историјата на Израел

Н.Македонија

(ВИДЕО) Израел почна да урива згради во предградијата на Ерусалим

Алсат-М

МКД Локално Макфакс Сител Вечер 24Инфо Точка Опсервер

26 поврзани вести »

МЕЧКИ се појавија пред велосипедисти во ШАР ПЛАНИНА, погледнете како се спасиле (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 21 мин

Тие објаснуваат дека потоа големата мечка бесно почнала да ги следи. Двајца велосипедисти, кои за Телеграфи изјавиле дека се од Сува Река, објавиле ретко видео кое го направиле во неделата.

Помпео: Новото лидерство на Ел Салвадор се одлучи за партнерство со САД

Глас на Америка - пред: 2 часа

Американскиот државен секретар ја поздрави и одлуката на Ел Салвадор да не го признае режимот на Мадуро ВАШИНГТОН — Претседателот на Ел Салвадор Наиб Букеле го поздрави новото поглавје во државните односи со САД, заблагодарувајќи се за средбата со ...

Помпео оптимист дека Британија ќе им го испорача Асанж на САД

Алсат-М

Помпео: Мексико е еден од најважните партнери на САД

Опсервер

Помпео: Асанж ќе им биде испорачан на САД

Локално

Макфакс Р.С.Европа Вечер Независен 24Инфо Либертас Либертас MakPress

24 поврзани вести »

Топлотниот бран во САД однесе шест животи

Глас на Америка - пред: 1 час

По екстремно високите температури следи студен бран со поројни дождови Голем дел од САД во неделата беше зафатен со топлотен бран кој поради високите температури однесе најмалку шест животи.

Пеколни 43°C: Опасниот топлотен бран во САД низ фотографии

Кајгана

Нов топол бран во Македонија

Канал5

Граѓаните да се воздржат од криминал додека не залади, апелира полицијата во Масачусетс

Макфакс

Нетпрес Фактор Курир Опсервер MTM ММС Точка +инфо

50 поврзани вести »