TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Путин: Наводите за мешањето на Русија во САД се „смешни“

Глас на Америка - пред: 1 час

Пред да објави Трамп дека ќе се кандидира за претседател на САД, ние немавме никаков интерес за него Рускиот претседател Владимир Путин негираше дека имал компромитирачки информации за американскиот претседател Доналд Трамп и ја нарече идејата дека ...

По средбата со Путин, Трамп е бомбардиран од критики

Телма

Еве зошто само Путин имал чадор, додека другите искиснаа до гола кожа

+инфо

Жестока критика на умилкувањата на Трамп кон Путин

Deutsche Welle

Press24 МКД 1tv Сакам да кажам Кајгана Кајгана Точка Макфакс

355 поврзани вести »

Стразбур пресуди против Русија во случајот Пуси Рајот

Н.Македонија - пред: 1 час

Европскиот Суд за човекови права во Стразбур бара од руската држава да им исплати 48.760 евра на членките на бендот Пуси Рајот, кои во 2012 беа осудени на речиси две години затвор. Панк групата, која отворена се спротиставува на владеењето на ...

Го прекинале финалето во Москва, па добиле 15 дена затвор

Точка

„Пуси Рајот“ ја добија тужбата против Русија пред Европскиот суд

Радио МОФ

Влетаа на терен на финалето, сега ќе лежат затвор

Екипа

Курир Кајгана Локално Независен Стандард Нова ТВ Макфакс Руска реч

37 поврзани вести »

Израел го затвори единствениот премин за размена на стока со Појасот Газа

Телма - пред: 34 мин

Израел го затвори единствениот премин за размена на стока со Појасот Газа, како одговор на продолжените ракетни напади на екстремистичката група Хамас. За време на викендот Хамас изврши повеќе од 200 ракетни напад, додека израелската авијација ...

Израел го затвори единствениот премин за размена на стока со Појасот Газа

Локално

Лажливо примирје во Појасот Газа?

Deutsche Welle

Поради напади од Хамас: Израел го затвори единствениот премин за размена на стока со Појасот Газа

Вечер

Либертас 1tv А1 On +инфо Либертас

9 поврзани вести »

Мини-цунами бранови ја погодија Шпанија: Поплавени се популарните туристички летувалишта...

Точка - пред: 1 час

Како што пренесуваат шпанските медиуми, еден ист ваков природен феномен го погодил јапонски Нагасаки во 1979-та година при што животот го загубиле три лица. Метар и пол високи бранови на таканаречено „метео-цунами“ или „миницунами“, феномен кој што ...

Метеоцунами ги потопи бреговите на шпанските летувалишта (видео)

Канал5

(Видео) Огромни бранови ги поплавија плажите во Мајорка и Менорка

Макфакс

ВИДЕО: Цунами на познатото летувалиште - потопени плажи и тераси, туристите во паника

Press24

1tv Курир

6 поврзани вести »

Јункер на средба со Трамп во Вашингтон на 25 јули

Н.Македонија - пред: 19 мин

Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер на 25 јули ќе отпатува во Вашингтон, каде во Белата куќа ќе оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп, соопшти ЕК. Тие ќе разговараат за „продлабочена соработка” помеѓу ЕУ и САД, за ...

Јункер на средба со Трамп во Вашингтон на 25 јули

А1 On

“Ново видео, Јункер и ишијасот?!”

Маркукуле

ЕК ги демантира очекувањата Јункер да поднесе оставка од функцијата

Стандард

Локално Вечер Независен Н.Македонија Курир CivilMedia Локално Либертас

12 поврзани вести »

Иран поднесе тужба против САД пред меѓународниот суд во Хаг

МКД - пред: 4 часа

Иран поднесе тужба против САД пред Меѓународниот суд на правдата во Хаг поради повторното воведување економски санкции, соопшти иранското министерство за надворешни работи. „Тужбата е поднесена на 16 јули и е предадена во Судот“, се вели во ...

Иран ги тужи САД за санкциите

+инфо

САД: Остануваат санкциите за компании од ЕУ што работат со Иран

Алсат-М

ЕУ ќе ги штити своите компании во Иран од американски санкции

1tv

1tv Стандард МКД Макфакс Кумановски м. Н.Македонија Локално Н.Македонија

38 поврзани вести »

Сто илјади луѓе во литија му оддадоа почит на трагично настраданото руско царско семејство Романови

Руска реч - пред: 28 мин

Ноќта меѓу 16 и 17 јули, кога пред сто години брутално е убиен последниот руски цар Николај II со семејството, литија предводена од рускиот патријарх Кирил во која имаше околу 100 илјади луѓе, тргна од платото на „Храмот на крвта“ во Екатеринбург ...

Речиси 100.000 Руси учествуваа во марш во чест на царското семејство

А1 On

Пронајдени човечки остатоци кои припаѓаат на семејството Романови

Кумановски м.

Потврдена автентичноста на останките на царското семејство Романови

Руска реч

Локално Вечер 1tv +инфо 1tv Либертас Локално

11 поврзани вести »

Уапсен руски таен агент во САД

Глас на Америка - пред: 2 часа

Во исказот на ФБИ стои дека Марија Бутина дејствува како претставник на руската влада во САД, без да го извести главното правобранителство Русинката Марија Бутина која се претставувала како застапник за правата за поседување оружје и која негувала ...

Наводна агентка на Кремљ уапсена во САД

Deutsche Welle

Започна ловот на руските државјани: Американците во Вашингтон уапсија жена за која што тврдат дека е руски шпион!

Точка

Во САД уапсена Русинка обвинета дека била агент

Р.С.Европа

А1 On МКД Локално Либертас Стандард 1tv Телма Фокус

14 поврзани вести »

Twitter инцидентот на Елон Маск ги турна акциите на Tesla

Кајгана - пред: 59 мин

Акциите на американскиот произведувач на автомобили, Tesla, забележаа голем пад, а овој пат тоа се случи поради коментарите на извршниот директор. Инвеститорите во компанијата, се чини дека не беа импресионирани од тоа што генералниот директор на ...

Ведриот дух и будистичките техники пресудни за заглавените момчиња

Н.Македонија

Илон Маск го нарече спасувачот на тајландските момчиња „педофил“, овој вели ќе го тужи

МКД

Илон Маск влезе во конфликт со еден од спасувачите од пештерата во Тајланд

365

Точка Макфакс Канал5 Н.Македонија iPortal Шеталиште Бриф Локално

30 поврзани вести »

По катастрофалните поплави Јапонија ја погоди топлотен бран, најмалку 14 мртви (ВИДЕО)

МКД - пред: 2 часа

Во топлотниот бран во Јапонија умреа најмалку 14 луѓе за време на тридневниот викенд, соопштија агенциите денес, а високите температури го отежнуваат расчистувањето во регионите погодени од поплавите каде минатата недела смртно настрадаа над 200 ...

Јапонија претрпе нова катастрофа – по поплавите, над 10 лица починаа од високи температури

Макфакс

Нова катастрофа за Јапонците, по поплавите ги убива жештината

Локално

Топлото време во Јапонија усмрти 14 луѓе

Курир

Макфакс Точка Стандард Пулс24 Либертас А1 On Press24 Република

12 поврзани вести »