TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Саудиска Арабија ги олеснува ограничувањата за патување за жените

Макфакс - 21.08.2019

Долго ветуваните нови закони кои им дозволуваат на саудиските жени постари од 21 година да патуваат без дозвола од машки старател, стапија во сила во вторникот, пренесува „Брејтбарт“. Правилата беа објавени со кралската декрет за целосни реформи ...

Жените на Саудиска Арабија веќе патуваат сами во странство

Либертас

Саудиска Арабија ги олеснува ограничувањата за патување за жените

Точка

Жените на Саудиска Арабија можат да патуваат во странство без дозвола од машки старател

Канал5

Centar

5 поврзани вести »

ДРАМА на лет на шпанска авиокомпанија – Патниците ПОЛЕТАЛЕ кон плафонот, сите мислеле дека ќе УМРАТ

Слободен Печат - 21.08.2019

Извор од компанијата рекол дека 11-те повредени патници ги игнорирале предупредувањето да се врзат со сигурносен појас активирано пред авионот да влета во зоната со турбуленција. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден ...

Соборен американски дрон во Јемен

Макфакс - 21.08.2019

Беспилотното летало на американската армија МК-9 било соборено во област југоисточно од јеменската престолнина Сана, соопштија за „Ројтерс“ анонимни американски официјални лица. Според нив, дронот бил соборен во вечерните часови во вторникот.

Во Јемен соборен американски дрон

А1 On

Соборен американски дрон во Јемен

24Инфо

Во Јемен соборен американски дрон

Опсервер

Денешен

5 поврзани вести »

По убиството на тинејџерката откриени врски на романските криминалци со властите

МКД - 21.08.2019

Кога 15-годишното девојче минатиот месец очајнички ги викала итните служби на југот на Романија за да јави дека е киднапирана, претепана и силувана, за случајот бил задолжен шефот на окружната полиција.

Џакарта сѐ повеќе тоне, во 2050 третина од градот би можел да биде под вода

МКД - 21.08.2019

Третина од градот Џакарта до 2050 би можела да биде под вода доколку продолжат актуелните трендови – децении неконтролирани и претерано црпење на подземните води, раст на нивото на морето и сѐ поекстремното време, предупредуваат експертите.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ТУНЕЛИТЕ НА СМРТТА кои џихадистите ги користеле за ѕверства во Сирија! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.08.2019

Во кратко видео објавено од новинската агенција Спутник се гледа како сириската војска влегува во овие тунели. Сириската арапска војска откри бројни тунели и пештери кои терористите ги користеле за време на битките за јужен Идлиб на почетокот на ...

Страшно откритие! Погледнете ги тунелите на смртта кои џихадистите ги користеле за ѕверствата во Сирија

Точка
2 поврзани вести »

САД го добива првиот ресторан со марихуана во менито, а ова е единствениот услов кој мора да го исполните

Точка - 21.08.2019

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе има производи од канабис во редовната понуда. Од "Lowell Cafe" кое се наоѓа во западниот дел на Холивуд, потврдиле за "Fox News" дека тие ќе бидат првиот ресторан во САД ...

САД го добива првиот ресторан со марихуана на менито

Локално

Првпат во САД: Марихуана на менито во ресторан во Калифорнија

Денешен

САД го добива првиот ресторан со марихуана на менито

+инфо

Либертас Опсервер Слободен Печат Факултети Република MakPress Вечер iPortal

12 поврзани вести »

ФБИ спречи нов масакр во САД – возач на камион сакал да пука во црква (ВИДЕО)

Канал5 - 21.08.2019

ФБИ во Индијанаполис уапаси возач на камион , кој за неколку дена планирал да изведе масовно убиство во црква во државата Тенеси. Според обвинението 38- годишниот Томас Метју МекВикер планирал во четврток да изврши масакр во црквата во Мемфис.

Во престрелка во Египет убиени 11 бунтовници

Макфакс - 21.08.2019

Египетските сили за безбедност убија 11 милитанти во престрелка за време на претрес на нивно засолниште во Ал Ариш, главен град на провинцијата Северен Синај. Египетските власти не го открија идентитетот на убиените, ниту пак прецизираа дали имало ...

Во престрелка во Египет убиени 11 бунтовници

Курир

Крвава пресметка помеѓу египетските сили и милитанти во Синај

Н.Македонија

Во престрелка во Египет убиени 11 бунтовници

Сител

А1 On 24Инфо 4NEWS 24 Вести +инфо MakPress

10 поврзани вести »

Руските мерни станици за радијација изгасени по мистериозната експлозија

МКД - 21.08.2019

Четири руски станици за нуклеарен надзор кои детектираат радиоактивни честички во атмосферата по експлозијата на проектил на нуклеарен погон во објектот за тестирање проектили во северна Русија се изгасени, јави Си-ен-ен .