TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Вишеградската група ќе го бојкотира мини-самитот на ЕУ за миграција во недела

А1 On - пред: 9 часа

Четирите земји од Вишеградската група – Унгарија, Полска, Словачка и Чешка – најавија дека нема да учествуваат на вонредниот мини-самит свикан од страна на претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, посветен на проблемите со миграциските ...

Вишеградската четворка го бојкотира Самитот на ЕУ за миграции

Р.С.Европа

Вишеградската група ќе го бојкотира мини-самитот на ЕУ за миграција во недела

Курир

Вишеградската група ќе го бојкотира мини-самитот на ЕУ за миграција во недела

Нова ТВ

Фокус Либертас Стандард

7 поврзани вести »

Турски суд му го продолжи притворот на шефот на Амнести интернешнал во Турција

Нова ТВ - пред: 8 часа

Турскиот суд денеска одлучи да му го продолжи притворот на локалниот претставник на Амнести интернешнал, соопшти меѓународната организација за човекови права. Според пресудата, Танер Килич ќе остане зад решетки, а следното рочиште за случајот ќе ...

Продолжен притворот на шефот на Амнести интернешнал во Турција

Н.Македонија
2 поврзани вести »

Запленети фудбалски дресови потопени во кокаин

Макфакс - пред: 7 часа

На аеродромот во Богота, колумбиските власти пронашле 14 реплики на дресови од фудбалски репрезентации потопени во пет килограми кокаин. Агентите од одделот за наркотици се посомневале во пратката, откако било откриено дека истата е адресирана до ...

Суданска тинејџерка осудена на смрт зошто го убила сопругот кој ја силувал

Макфакс - пред: 10 часа

Нура Хусеин, тинејџерка од Судан, ја чека одлуката на судот по однос на жалбата за смртната казна која и е изречена поради убиство на нејзиниот 35-годишен сопруг. Семејството на Нура Хусеин ја натерало да се омажи кога имала само 15 години, но ...

Го убила сопругот силувач- доби смртна казна, ова е нејзината приказна

Курир

Суданска тинејџерка осудена на смрт зошто го убила сопругот кој ја силувал

Точка
3 поврзани вести »

Новозеландската премиерка се породи „сред мандат“

МКД - пред: 12 часа

Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн денес роди девојче во градската болница во Окленд. Ова е нејзиното прво дете. Ардерн објави слика на својот Инстаграм на која е таа во болница, со партнерот Кларк Гејфорд и новороденчето.

Се породи премиерката на Нов Зеланд

Канал5

Новозеландската премиерка роди ќерка

Deutsche Welle

Новозеландската премиерка роди ќерка

+инфо

Сакам да кажам Press24 Макфакс Вечер Женски магазин Слободен Печат 24 Вести Точка

16 поврзани вести »

Администрацијата на Трамп планира спојување на Одделите за образование и труд

Глас на Америка - пред: 10 часа

Според медиумски извештаи се очекува администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да предложи спојување на Одделот за образование и Одделот за труд. Планот е дел од планирана поширока реконструкција на федералната влада со цел ...

Република Молосија

Окно - пред: 10 часа

55-годишниот Кевин Бо (Kevin Baugh) е основач и претседател на Република Молосија (Republic of Molossia, 9/3/99 - денес), самопрогласена микро-држава во САД, на територија од 6,3 акри (или 2,5 хектари), веднаш до неговиот дом во Дејтон, Невада.

Турската влада одби германски набљудувач од ОБСЕ да ги набљудува изборите

Нова ТВ - пред: 10 часа

Турската влада одби заменик-претседателот на Бундестагот Андреј Хунко, назначен за набљудувач на турските избори од ОБСЕ, да замине за Турција. Хунко, кој е прaтеник од Левичарската партија, поднел молба за турска виза за изборите.

Турската влада одби германски набљудувач од ОБСЕ да ги набљудува изборите

Независен

Турската влада одби германски набљудувач од ОБСЕ да ги набљудува изборите

А1 On

Турската влада одби германски набљудувач од ОБСЕ да ги набљудува изборите

Стандард

Либертас

5 поврзани вести »

Ги врзуваат со камења за половите органи, ги снимаат додека ги силуваат: Цртежите од затвор прикажуваат зошто ...

Точка - пред: 9 часа

Еден од затворениците објаснил како изгледало сексуалното злоставување на основа на цртежите кои се прошверцувани од затворот Бери Ахмед во градот Аден. Мажите кои престојуваат во затворот во Јемен наведуваат дека се мачени и сексуално злоставувани ...