TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Захарова: Се отворивме кон Западот, но не измамија

Алсат-М - пред: 14 часа

Од крајот на Студената војна, Русија потполно се отвори кон земјите од Западот, но тие не измамија, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова. “Потполно се отворивме кон Западот, но не затоа што бевме ...

Захарова: Се отворивме кон Западот, но излажани сме

Телма

Захарова: Се отворивме кон западните земји, но излажани сме

Фокус

Захарова: Се отворивме кон Западот, но излажани сме

Локално

Стандард Вечер Н.Македонија А1 On 1tv МКД

10 поврзани вести »

На организаторите на фестивалот им се заканува до 10 години затвор, овие фотографии откриваат зошто

Точка - пред: 11 часа

Основачот на сега веќе озлогласениот музички фестивал Fyre, Били Мекфарланд, во март се изјаснил како виновен за измама на инвеститорите, а сега му се закануваат и нови обвиненија за водење на илегални компании за продажба на влезници.

Насилничка во Англија влечела девојка по земја, другите девојки навивале и снимале со мобилните

Точка - пред: 11 часа

На интернет се појавило видео снимено во Манчестер, кое прикажува брутално насилство на една тинејџерка над друга. Нападот го снимиле многу сведоци и видеата за краток рок завршиле на социјалните мрежи.

Купувач на паркинг на Волмарт уби вооружен напаѓач (ВИДЕО)

МКД - пред: 13 часа

Купувач во Волмарт во американската сојузна држава Вашингтон застрела вооружен напаѓач кој почнал да пука на паркингот на овој супермаркет и самиот застрелал еден возач. Полицијата соопшти дека напаѓачот се обидел да украде два автомобили и притоа ...

САД: Граѓанин спречил вооружен грабеж на паркинг

Кајгана
2 поврзани вести »

Седми ден од офанзивата на Ходејда, населението на работ на глад

Макфакс - пред: 13 часа

Провладините сили во Јемен и шиитските бунтовници Хути продолжија да се борат за меѓународниот аеродром во пристанишниот град Ходејда, соопштија воени извори. Денес е седмиот ден од владината офанзива на градот Ходејда, преку кој во Јемен, земја што ...

Сенатот на САД го одобри Буџетот за одбрана

+инфо - пред: 14 часа

Сенатот на САД го одобри предлог-законот за годишниот буџет за одбрана со 85 гласа „за“ и 10 „против“. Сенатот на САД го одобри буџетот за одбрана во вредност од 716 милијарди долари. На овој начин, Горниот дом на Конгресот го поддржа повикот на ...

Американскиот Сенат го одобри Буџетот за одбрана

Локално

Американскиот Сенат го одобри Буџетот за одбрана

Стандард

Американскиот Сенат го одобри Буџетот за одбрана

А1 On

Телма 1tv

6 поврзани вести »

Како „најпаметните студенти“ од Кембриџ го прославија завршувањето на академската година?

Црнобело - пред: 13 часа

Дел до најпаметните студенти и идни лидери решија да се опуштат додека го славеа крајот на полагањето на испити. Студентите се расоблекоа, скокнаа во бротчиња на дување и исполегнаа по улиците облечени во свечени фустани и одела, додека во рацете ...

Маж се обиде да ја прескокне оградата на Белата куќа

Алсат-М - пред: 15 часа

Белата куќа беше привремено затворена откако еден маж се обиде да ја прескокне оградата, соопшија властите. Осомничениот кој се качил на оградата на јужната страна на Белата куќа е приведен веднаш, соопши тајната служба на твитер.

Воз излета од шините во САД, се запалија вагоните со помфрит

Макфакс - пред: 15 часа

На југозападниот дел од Индијана се случи железничка несреќа кога товарен воз излета од шините, а неколку вагони се запалија. Несреќата се случи на околу 240 километри југозападно од Индијанополис, а повередни нема.

Воз излета од шините во САД, се запалија вагоните со помфрит

Sky

Воз излета од шините во САД, се запалија вагоните со помфрит

Слободен Печат
3 поврзани вести »

Нов удар за Москва: Американците и Турците заеднички патролираат на северот на Сирија

Точка - пред: 14 часа

Започнаа заедничките американско-турско воени патроли на северот на Сирија, во моментите кога Русија очајнички се обидува да се приближи до официјална Анкара и со тоа да ја оддалечи оваа земја членка на НАТО од Вашингтон.

Турски војници од денеска патролираат во сирискиот град Манбиџ

Р.С.Европа
2 поврзани вести »