TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Инцидент на средбата Трамп-Путин (ВИДЕО)

Република - пред: 23 часа

Новинар кој бил акредитиран за прес конференцијата на американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин отстранет е од просторијата. Отстранетото лице е идентификувано како новинар на магазинот „Нејшн“ (The Nation).

Инцидент пред почетокот на конференцијата на Путин и Трамп во Хелсинки (видео)

Press24
2 поврзани вести »

Франција го затвори трговското претставништво во Русија

Стандард - пред: 21 часа

Франција одлучи да го затвори своето трговско претставништво во Русија по, како што објави денеска, долгите преговори со тамошните власти започнати по протерувањето на шефот на претставништвото.

Франција го затвори трговското претставништво во Русија

А1 On

Франција го затвори трговското претставништво во Русија

Локално

Франција го затвори трговското претставништво во Русија

+инфо

Н.Македонија

5 поврзани вести »

Рекорден број граѓани на ЕУ ја напуштиле Велика Британија

Локално - пред: 21 часа

Бројот на граѓаните на Европската унија кои ја напуштиле Велика Британија во текот на изминатата година е највисок од досега регистрираните, објави Државниот завод за статистика на таа земја (ОНС) Во 2017 година Велика Британија ја напуштиле вкупно ...

Рекорден број граѓани на ЕУ ја напуштиле Велика Британија

А1 On

Рекорден број граѓани на ЕУ ја напуштиле Велика Британија

Курир

Рекорден број граѓани на ЕУ ја напуштиле Велика Британија по Брегзит

Фокус

Н.Македонија Либертас Вечер

7 поврзани вести »

Вознемирувачко видео: Злосторство кое го згрози светот - Стрелале две мајки и нивните деца

Точка - пред: 22 часа

На Твитер се појавила ужасна снимка од стрелање на две мајки со деца, за кои егзекуторите тврдат дека се јатаци на исламистичката терористичка група Боко Харам. Две неидентификувани мајки и нивните малолетни деца биле ѕверски убиени од припадници на ...

Безредија и мртви во Франција по победата над Хрватска

Алсат-М - 16.07.2018

Двајца Французи го загубија животот додека еуфорично го прославувале триумфот на репрезентацијата на Светското првенство. Едниот од нив скокнал во канал, сакајќи да нурне во водата при што си го скршил вратот, а другиот со автомобилот се забил во ...

Французите полудеа и се судрија со полицијата (Фото)

SportMedia

Хаос во Париз: Прославата премина во дивеење (видео)

МК News

Хаос во Франција, прославата премина во хулиганство: 500 лица уапсени , опожарени 900 автомобили

Курир

Курир Локално Сител +инфо Либертас 1tv 24 Вести

11 поврзани вести »

Туск до Трамп: ЕУ и САД се пријатели

Алсат-М - 16.07.2018

Претседателот на Советот на Европа, Доналд Туск, користејќи ја социјалната мрежа „твитер“ се обрати до претседателот на САД, Доналд Трамп, порачувајќи му дека „САД и ЕУ се добри пријатели“.

Тимерманс: Европејците никогаш нема да се откажат од Америка

Р.С.Европа

Туск: ЕУ и САД се пријатели

Вечер

Трамп: ЕУ е непријател на САД

А1 On

Макфакс Макфакс А1 On Стандард Стандард Локално Фокус +инфо

23 поврзани вести »

Путин и Трамп пристигнаа на самитот

Канал5 - 16.07.2018

Претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп стигнаа денеска во претседателската палата во Хелсинки на својот прв самит. Официјалната програма на самитот во главниот град на Финска не е објавена, а помошникот на рускиот претседател, ...

Прва билатерална средба Лавров – Помпео

Стандард

Помпео: Од Русија зависи дали ќе има подобрување на односите со САД

Локално

Путин и Трамп пристигнаа на самитот

МК News

Либертас Либертас А1 On 1tv

8 поврзани вести »

Три милиони странци ја посетиле Русија за време на Мундијалот

Макфакс - 16.07.2018

Повеќе од три милиони странци ја посетиле Русија за време на Светското првенство. Ова е двојно повеќе од билансот по Зимските олимписки игри во Сочи. „Се проценува дека повеќе од три милиони странски државјани ги посетиле градовите домаќини на ...

Повеќе од три милиони странски туристи ја посетиле Русија за време на Светското првенство

Курир

Три милиони странци ја посетиле Русија за време на мундијалот

Точка

Светското во фудбал донесе три милиони туристи во Русија

+инфо

Фактор Бриф Иновативност Либертас Локално Независен 1tv еМагазин

12 поврзани вести »