TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Од здравствени причини Јункер не учествува на Г7

Макфакс - пред: 7 часа

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, нема да присуствува на самитот на Г7 оваа недела од здравствени причини, изјави денеска портпаролката Наташа Берто. Таа рече дека Јункер имал успешна операција на жолчното кесе во текот на ...

Јункер итно пренесен на операција

Centar

Од одмор итно пренесен на операција! Јункер го „фати“ жолчката

Алсат-М

Жан Клод Јункер итно однесен на операција!

Канал5

Точка Денешен PressingTV iPortal Пулс24 +инфо

10 поврзани вести »

Неконтролираните изјави на Болсонаро му нанесуваат штета на Бразил

Н.Македонија - пред: 9 часа

Осум месеци по преземање на власта во Бразил од страна на крајниот десничар Жаир Болсонаро, во земјата се појавува растечко незадоволство околу неговите бројни гафови и контроверзни изјави, како и влијанието кое тие го имаат врз позицијата на ...

(Видео) Едногодишно момче загина на паркинг, за трагедијата обвинета мајка му

Макфакс - пред: 9 часа

Жизел Васкез, 18-годишна мајка од Тексас, е обвинета за загрозување дете кога надзорните камери на еден паркинг го регистрирале моментот кога таа се оддалечила од својот 18-месечен син, кој само неколку секунди подоцна бил прегазен од автомобил, ...

Едногодишно момче загина на паркинг, за трагедијата обвинета неговата мајка

Centar
2 поврзани вести »

Што сè може бесплатно да се види во Лондон

Независен - пред: 9 часа

Главниот град на Англија е меѓу најскапите градови за живеење на Стариот Континент, но нуди многу туристички атракции кои може да ги посетите бесплатно. Лондон е еден од ретките градови каде што сите државни музеи, галерии и културни центри не ...

Фатална болест ги напаѓа палмите на Флорида

Макфакс - пред: 9 часа

Популарните палми на Флорида се нападнати од смртоносно заболување, кое предизвикува целосно исушување на стеблата за само неколку месеци, без да можат да закрепнат. Смртоносното „бронзирање“ е предизвикано од бактерија која се шири од инсект со ...

Фатална болест ги напаѓа палмите на Флорида

Centar
2 поврзани вести »

Полицијата спречи три нови масовни пукања во САД

Макфакс - пред: 9 часа

Американската полиција соопшти дека спречила три нови масовни пукања минатиот викенд и уапси тројца мажи кои се заканувале дека ќе ги извршат. Според „Си-ен-ен“, сите три случаи го привлекле вниманието на полицијата по дојавувањето на граѓаните.

Полицијата спречи три нови масовни пукања во САД

Точка

Полицијата спречи три нови масовни пукања во САД

24Инфо

Полицијата спречи три нови масовни пукања во САД

Centar
4 поврзани вести »

Грчкиот остров Парос во обид да биде првиот остров без пластика

1tv - пред: 8 часа

Грчкиот остров Парос прави напори да стане првиот остров во светот кој ќе се ослободи од пластика. Иницијативата „Чист и син Парос“ ја почнаа Стела Сервело и Зана Контаманополи, а ги вклучува и локалните власти како и неколку невладини организации.

Грчкиот остров Парос во обид да биде првиот остров без пластика

Либертас
2 поврзани вести »

Неподносливиот живот во сирискиот „триаголник на смртта“

Н.Македонија - пред: 10 часа

По официјалното уништување на Калифатот на Исламска држава (ИД) во Сирија, земјата се соочува со сериозни проблеми поради големата бројка на внатрешно раселени лица и луѓе кои останале без домови.

Очајните мигранти скокаат од бродот: 17 дена чекаат дозвола за влез во Италија

Точка - пред: 10 часа

Неколку мигранти, кои повеќе од две седмици се наоѓаат на спасувачки брод во близина на италијанскиот брег, вчера скокнале во морето со намера да допливаат до брегот. „Со денови предупредувавме, очајот има свои граници“, изјави основачот на ...

ВИДЕО: Мигрантите не сакаат повеќе да чекаат, скокнаа во морето и запливаа кон Италија

А1 On
2 поврзани вести »

Австрија и Словенија почнуваат дијалог за заедничката историја

Макфакс - пред: 10 часа

Австрија и Словенија ќе отворат дијалог за заедничката историја. Претседателите на законодавните домови, Волфганг Соботка и Дејан Жидан на работен состанок се договорија следната година да одржат симпозиум на историчарите од двете земји.

Австрија и Словенија почнуваат дијалог за заедничката историја

24Инфо

Австрија и Словенија почнуваат дијалог за заедничката историја

Точка

Австрија и Словенија почнуваат дијалог за заедничката историја

Centar
4 поврзани вести »