TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Американски воен брод помина низ „најчувствителната точка во кинеската надворешна и територијална политика“

МКД - 17.01.2020

Американски воен брод помина низ Тајванскиот теснец во четвртокот, соопшти министерство за одбрана на тој остров кој бара независност. Сето тоа се случува за помалку од една недела откако Каи Инг Вен е повторно избрана за претседателка врз основа на ...

Во секташки ритуал во Панама убиени седум лица

ММС - 17.01.2020

Тела на седум лица беа пронајдени во масовна гробница контролирана од религиозна секта во Панама. Според обивинителството, на местото на инцидентот биле пронајдени голи мажи и жени, ножеви и мачети.

Секташки ритуал во Панама: Ги палеле, сечеле и тепале со стапови и Библии

Слободен Печат

Во секташки ритуал убиени 7, а измачувани 14 луѓе

Макфакс

Во ритуал на секта убиени седум, а малтретирани 14 луѓе

Либертас

24Инфо Вечер Денешен А1 On MakPress +инфо Н.Македонија Press24

14 поврзани вести »

Тројца Бразилци починаа од труење со пиво

ММС - 17.01.2020

Три лица починаа во Бразил, а се претпоставува дека се затруле од точено пиво што содржело отровна хемикалија која со користи во антифризот и во други производи, соопшти бразилската полиција.

Три лица починаа од труење со пиво во Бразил

Курир

ТРАГЕДИЈА ВО БРАЗИЛ: Три лица починаа од труење со пиво

Слободен Печат

Три лица починаа од труење со пиво во Бразил

Бриф

+инфо Кајгана А1 On Сител Press24 Локално Нетпрес Вечер

17 поврзани вести »

Макрон забрани увоз на мечки од Словенија

Макфакс - 17.01.2020

Францускиот претседател, Емануел Макрон ги сослуша барањата на селаните да се стопира програмата за јакнење на популацијата на мечки на Пиринеите, со што ќе се суспендира и донацијата од Словенија, која донираше неколку десетици примероци од овие ...

Макрон забрани увоз на мечки од Словенија

24Инфо

Макрон забрани увоз на мечки од Словенија

Точка
3 поврзани вести »

УБИСТВО ЈА ПОТРЕСЕ ИРСКА: Му ги отсекле главата и екстремитетите на малолетник, па му го предале телото на нарко бос

Слободен Печат - 17.01.2020

Убиецот и неговиот помошник го избоделе 17-годишникот до смрт, а потоа го искасапиле телото и го ставиле во вреќа. Малолетник во Ирска бил избоден повеќе пати, а двајцата напаѓачи потоа му ја отсекле главата и екстремитетите, тврди локалната ...

ВИДЕО: Силна бура во Австралија - илјадници куќи останаа без електрична енергија

Press24 - 17.01.2020

Силна бура, проследена со грмежи и силен дожд, а понекаде и град погодија поедини делови од Австралија, која повеќе месеци се бори со пожари кои целосно опустошиле поедини делови од таа земја.

Силно невреме во Австралија: Обилните дождови предизвикале голема штета, а домовите останале без струја

Точка
2 поврзани вести »

Полска и Германија најголеми корисници на климатскиот фонд на ЕУ

А1 On - 17.01.2020

Полска и Германија ќе бидат најголемите корисници на новиот фонд на Европската унија од 100 милијарди евра, наменет за помош на регионите кои се зависни од јаглен да преминат во зелена економија, покажуваат податоците објавени во документ на ...

Полска и Германија најголеми корисници на климатскиот фонд на ЕУ

Frontline

Полска и Германија најголеми корисници на климатскиот фонд на ЕУ

24Инфо

Климатскиот фонд на ЕУ изнесува 100 милијарди евра од кои најголем дел е наменет за Полска и Германија

Слободен Печат

CivilMedia Либертас Опсервер Нетпрес MakPress

9 поврзани вести »

Турски војници загинаа при експлозија на автомобил-бомба

+инфо - 17.01.2020

Тројца турски војници загинаа во североисточна Сирија при експлозија на автомобил-бомба покрај контролен пункт на пат. Безбедносни извори наведуваат дека нападот се случил во текот на вчерашниот ден, во местото Сулук, 10 километри југоисточно од ...

Тројца турски војници загинаа во експлозија на автомобил-бомба во Сирија

Канал5

Тројца турски војници загинаа од автомобил-бомба во Сирија

Нетпрес

Тројца турски војници загинаа во Сирија при експлозија на автомобил-бомба

Сител

А1 On 24Инфо 4NEWS Опсервер

8 поврзани вести »

Германија има рекордни 83,2 милиони граѓани

Макфакс - 17.01.2020

Германија достигна рекордни 83,2 милиони жители минатата година благодарение на миграцијата, но ова е најмалиот раст од 2012 година, објави Канцеларијата за статистика. Германија има една од најстарите популации во светот и минатата година ...

Германија има рекордни 83,2 милиони граѓани

24Инфо

Бројот на граѓани во Германија достигна рекордни 83,2 милиони

Нетпрес

Германија има рекордни 83,2 милиони граѓани

Centar

iPortal Курир Слободен Печат А1 On Опсервер Република +инфо Денар

13 поврзани вести »

Седум лица загинаа при егзорцизам во Панама, меѓу нив пет деца

Макфакс - 17.01.2020

Полицијата во Панама пронајдe седум тела во масовна гробница во домородна област на северозападот на земјата, контролирана од верска секта. Меѓу нив билe бремена жена и пет деца. Панамските власти веруваат дека некои членови на сектата извршиле ...

Седум лица загинаа при егзорцизам во Панама, меѓу нив пет деца

Centar

Седум лица загинаа при егзорцизам во Панама, меѓу нив пет деца

Канал5

Седум лица убиени при егзорцизам, меѓу нив бремена жена и пет деца

Нетпрес
4 поврзани вести »