TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Свет

Хрватска: Волците се намножија во Лика, за миг колат и крави

ММС - пред: 14 часа

Во последните денови на подрачјето на Кореница волци заклаа десетици овци и повеќе крави и телиња. Сточарите во Лика мака мачат со шумските предатори, кои ја напаѓаат нивната стока и им се приближуваат на куќите и на луѓето.

Хит соопштение во ресторан: Воспитајте си ги децата или тоа ќе го направиме ние

ММС - пред: 14 часа

Габриел Бербени, сопственик на пицерија во италијанскиот град Сондрио, реши да ги „среди“ невоспитаните деца кои трчаат и врескаат по ресторанот и ги вознемируваат останатите гости. Тој во италијанските медиуми заврши најпрво поради забраната која ...

Шестмина загинати во поплави во Бразил

Макфакс - пред: 16 часа

Најмалку шест лица загинаа, а едно лице е пријавено за исчезнато по силните поплави во јужниот дел на Бразил, соопштија властите.Според податоците на метеоролошките станици, во поедини делови од регионот Еспириту Санто, од петокот паднале скоро 250 ...

Шестмина загинати во поплави во Бразил

24Инфо

Шестмина загинати во поплави во Бразил

Точка

Шестмина загинати во поплави во Бразил

Centar
4 поврзани вести »

Британија анкета: Рекордна недоверба во институциите на системот

А1 On - пред: 16 часа

Довербата на Британците во Владата, во бизнисот, медиумите и хуманитарните органзиации е на најниско ниво во изминатите 20 години. Тоа се нагласува во анализа на американската компанија Еделман.

Британија анкета: Рекордна недоверба во институциите на системот

Опсервер

Британците ја губат довербата во институциите на системот

Слободен Печат

Во Британија рекордна недоверба во институциите на системот

Нетпрес

MakPress

5 поврзани вести »

Министерот за надворешни работи на Северна Кореја разрешен од функција

24Инфо - пред: 16 часа

Министерот за надворешни работи на Северна Кореја, Ри Јонг-хо, беше разрешен од функција како дел од главната реконструкција во Пјонгјанг. Ри е роден во 1953 година, студирал на престижен колеџ за странски јазици во Пјонгјанг и зборува одлично ...

Министерот за надворешни работи на Северна Кореја разрешен од функција

А1 On

Министерот за надворешни работи на Северна Кореја разрешен од функција

Нетпрес

Министерот за надворешни работи на Северна Кореја разрешен од функција

MakPress

Опсервер

5 поврзани вести »

Снегот ги затрупа! Канаѓаните се навикнати на остри зими, но не вакви: Мора да копаат тунели за да излезат од дома

Точка - пред: 16 часа

Рекордна количина снег го блокирала канадскиот регион Њуфаундленд. Локалните власни во петокот прогласиле вонредна состојба, а силното невреме закопало дел од автомобилите и нанело сериозни штети на патиштата.

Видео: Рекордна количина на снег во Канада

Канал5

Снежно невреме ја затрупа Канада/ФОТО/ВИДЕО

Вечер
3 поврзани вести »

Полицијата со солзавец ги растера антикомунистичките демонстранти во Хонг Конг (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 19.01.2020

Полицијата денес со солзавец ги растера стотици демонстранти, кои во парк во Хонг Конг повикуваа на демократски реформи и осуда на комунизмот. Собирот на стотици демонстранти е последно во низата неуморни акции против владата од јуни кога граѓаните ...

Полицијата во Хонг Конг со солзавец ги растерува демонстрантите

Канал5

(Видео) Полицијата со солзавец ги растера демонстрантите во Хонг Конг

Макфакс

Полицијата употреби солзавец на протестите во Хонгконг

Р.С.Европа

А1 On Алсат-М 24Инфо Локално Опсервер Слободен Печат Вечер 24 Вести

14 поврзани вести »

Затворени училишта и попречен сообраќај поради обилни врнежи од снег во Техеран

Канал5 - 19.01.2020

Отежнато е движењето по улиците, попречен е и воздушниот сообраќај, затворени се училишта. Обилните снежни врнежи ги обелија улиците во Техеран, отежнувајќи им го на жителите секојдневието во градот, известуваат градските власти.

Техеран ги затвори училиштата поради обилниот снег

Слободен Печат

Снежно невреме го блокираше Техеран

Фактор

Снежно невреме во Техеран

Нетпрес
4 поврзани вести »