TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наука / Технологија

Рецензија Рецензија: Nokia 6 2018 е одлична надградба во однос на оригиналот

Телефони.мк - тукушто објавено

HMD Global, компанијата која стои зад новите напори на Nokia за влез на пазарот на смартфони, неодамна ја освежи својата понуда. Освежување доби и нивниот најпопуларен модел Nokia 6, кој нудеше одлична и цврста изработка, солидна камера и дисплеј, ...

Xiaomi вети дека профитот од хардвер никогаш нема да биде над 5%

IT.mk

Xiaomi вети дека нема да брка голем профит за уредите да останат евтини

Телефони.мк

Рецензија Huawei P20 Lite - Со леснотија до врвот

Телефони.мк

Телефони.мк ЗаЗабава USB Кајгана Телефони.мк Телефони.мк USB

11 поврзани вести »

Apple со надградба на оперативниот систем ќе ги поправа телефоните

IT.mk - пред: 1 час

Apple сепак со надградба на оперативниот систем ќе ги поправа телефоните чиј екран престана да функционира по сервисирањето на неовластени сервисери. Компанијата реагираше набрзина по откривање на скандалот, оценува GSM Arena .

Apple ќе ги поедностави имињата на iPhone од оваа година?

Телефони.мк

iPhone 8 и 8 Plus се продаваат подобро од iPhone X

Телефони.мк

Може да очекуваме iPhone SE2 од Apple порано од останатите модели за оваа година

Smartportal

Телефони.мк Телефони.мк Додај Гас Точка Сваштарник ЗаЗабава

10 поврзани вести »

Како порано да го активирате новиот дизајн и функции на Gmail за веб

Smartportal - пред: 53 мин

Google го пушти првиот редизајн на Gmail за веб после подолго време и слободно може да се каже дека „време беше“. Новиот дизајн презема доста од нивната друга апликација Inbox by Gmail, па новиот изглед, а и можности дефинитивно го прават овој ...

Inbox на Google ќе биде компатибилен со iPhone X

Телефони.мк

Google претстави нова апликација Google Tasks

Иновативност

Како да го пробате новиот Gmail уште денес

Кајгана

Стандард Стандард Локално Локално Телефони.мк Иновативност Телефони.мк Smartportal

21 поврзани вести »

„Фејсбук“ расте и покрај сите афери

Факултети - пред: 6 часа

Во изминатото тримесечје „Фејсбук“ оствари приходи од околу 12 милијарди долари, што е за 49 отсто повеќе отколку пред една година, а со оглед на тоа дека се зголеми и добивката на најголемата социјална мрежа во светот, се чини дека скандалот со ...

Профитот на Facebook расте и покрај скандалот со Cambridge Analytica

Кајгана

И покрај скандалот со Cambridge Analytica, Facebook објави голем пораст на приходите и профитот

Стандард

Скандалот со податоците не го допира Фејсбук, добивка од 5 милијарди долари за првиот квартал

Денар

Телефони.мк Факултети Кајгана Телефони.мк Шеталиште Слободен Печат USB Скопје24

12 поврзани вести »

LG G7 ThinQ ќе има неколку опции за прикривање на засекот

Телефони.мк - пред: 2 часа

Android производителите несомнено го земаа примерот со засекот во дисплејот на iPhone X, што кај просечниот корисник можеби ќе помине добро, но не и кај оние кои сакаат да извадат максимум од својот телефон.

Geekbench ги откри перформансите на LG G7 ThinQ

Денар

Фотографии со LG G7 ThinQ од сите агли

Телефони.мк

LG G7 ThinQ ќе има Супер Светол 6.1-инчен дисплеј

Телефони.мк
4 поврзани вести »

Од робот до автомобил, јапонскиот „трансформер“ успешно завршен! (видео)

Денар - пред: 1 час

Роботот „’J-deiteRAJD“ го дизајнира Кендџи Исхида, директор на компанијата „Brave Robotics“, пренесе „Ројтерс“. „Израснав верувајќи дека роботите треба да бидат способни за многу работи и тоа со тек на време таквото верување стана моја мотивација за ...

Јапонски трансформери: Од робот до автомобил за минута (Видео)

Локално

Јапонски трансформери: Од робот до автомобил за една минута

Точка
3 поврзани вести »

Samsung повторно со рекорден профит во првите три месеци на 2018 година

Телефони.мк - пред: 50 мин

Корејскиот гигант продолжува да руши рекорди во продажба и остварен профит. Благодарение на исклучителниот успех на Galaxy серијата на смартфони, во првите три месеци од 2018 година тие направија најголем профит за еден квартал во својата историја.

Електронските хотелски врати низ целиот свет се подложни на хакерски напади

IT.mk - пред: 3 часа

Безбедносни експерти открија дека милиони електронски брави, од хотели низ целиот свет, се подложни на хакирање. Безбедносен пропуст овозможува креирање на дигитален калауз што ќе може да се користи за отклучување на сите брави од производите.

Сигурносни експерти од F-Secure открија пропуст во софтверот на електронските брави кои се користат во илјадници хотели во светот

Smartportal
2 поврзани вести »

Ниту оваа година нема да ја читаме Winds of Winter

Smartportal - пред: 2 часа

Последниот пат кога Џорџ РР Мартин напиша и објави книга од серијалот Game of Thrones беше во 2011 година. Се сеќавам кога прв пат почнав да ги читам книгите веднаш по завршувањето на втората сезона од ТВ серијата.

Moto Z3 Play рендер прикажува две задни камери и 18:9 екран

USB - пред: 2 часа

Смартфонот Moto Z3 Play најверојатно ќе биде прв модел од оваа серија кој ќе имплементира долг екран со 18:9 однос на екранот. Ова сега е потврдено и преку најновиот протечен рендер на телефон.

Moto Z3 Play доаѓа со двојна камера и стаклен дизајн

Телефони.мк
2 поврзани вести »