TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наука / Технологија

Пит Лау разочаран од неуспехот на OnePlus X

Телефони.мк - пред: 5 часа

Пит Лау, директорот на OnePlus брендот, во интервју со фановите истакна дека досега најразорачан е од смартфонот OnePlus X кој беше нивни прв производ во Lite конкуренцијата. Наша цел беше да создадеме најдобар во класата флегшип-лајт производ, и ...

Huawei на 30 август ќе лансира супер брз смартфон

Телефони.мк

Samsung Galaxy X ќе дојде со 7 инчен екран којшто ќе се превиткува на половина

Smartportal

Телефонот на преклопување на Самсунг сепак нема да пристигне оваа година?

Точка

Точка Телефони.мк Стандард Локално Smartportal Точка Телефони.мк Телефони.мк

16 поврзани вести »

Претставен Gorilla Glass 6: Смартфоните ќе издржуваат до 15 паѓања од висина од 1 метар (ВИДЕО)

Стандард - пред: 3 часа

Corning ја претставија официјално новата верзија на популарниот заштитен материјал за дисплеи на паметни телефони, кои ги штитат од гребнатини, испуштање или удар. Gorilla Glass 6 нуди голем број на подобрувања и според податоците на компанијата е ...

Gorilla Glass 6 ги прави паметните телефони поцврсти (ВИДЕО)

Локално

Corning ја претстави шестата генерација на Gorilla Glass

Smartportal
3 поврзани вести »

Huawei Kirin 710 е првиот 12-nm процесор за паметни телефони на компанијата

Стандард - пред: 3 часа

Huawei го проширија своето портфолио на процесори за паметни телефони од средната класа со премиерата на Kirin 710. Тоа е првиот мобилен чип на компанијата, кој е произведен со 12-нанометри (nm) технологија.

Huawei го претстави чипсетот Kirin 710

Локално

Huawei го претстави моќниот Kirin 710 за средна класа

Телефони.мк

Huawei Nova 3i е прв смартфон со Kirin 710 чипсет

USB
4 поврзани вести »

Google за казната од ЕУ: Android создаде повеќе избор, не помалку

Стандард - пред: 6 часа

Европската комисија го игнорира фактот дека смартфоните со Android се натпреваруваат на пазарот со iOS уредите, изјави шефот на Google, Сундар Пичаи во коментар за паричната казна од 4,3 милијарди долари, која Брисел ја наметна вчера на интернет ...

6 прашања и одговори околу казната за Гугл од 4,3 милијарди евра

Оff.net

Изгуглано!

Deutsche Welle

По астрономската казна од ЕУ, Android можеби нема да биде бесплатен

Иновативност

Репортер Вечер Телефони.мк МКД Smartportal МКД Точка Точка

35 поврзани вести »

Поради нова опција многумина уште повеќе ќе го засакаат Инстаграм

Курир - пред: 4 часа

Отсега ќе можете рачно да ги исфрлите луѓето од вашата листа на следачи. Инстаграм ја тестира новата функција која ќе им овозможи на корисниците на платформата рачно да ги исфрлат луѓето од листата на пријатели.

Нова опција на Инстаграм: Ќе можете да ги отстранувате вашите следбеници...

Точка

Поради новата опција многумина уште повеќе ќе го засакаат Instagram

Денар

Новата опција ќе ни овозможи да ги бришеме следбениците во Instagram

Стандард

Press24 Кајгана Локално USB

8 поврзани вести »

Огромниот Xiaomi Mi Max 3 претставен со одлична цена

Телефони.мк - пред: 8 часа

Xiaomi го претстави новиот огромен фаблет Xiaomi Mi Max 3 кој доаѓа со 6,9 инчен Full HD+ дисплеј со размер од 18:9 со целосна искористеност на предната површина и многу тенка рамка. Најнапредната верзија на Xiaomi Mi Max 3 има 6 GB RAM и 128 GB ...

ШАОМИ – квалитетна технологија достапна за секого

Убавина и Здравје

Xiaomi го претстави огромниот Mi Max 3 со 6,9 инчен екран и соодветно голема батерија со 5.500 mAh

Smartportal

Xiaomi Mi Max 3 доаѓа со голем екран и батерија

Денар

Локално USB USB

7 поврзани вести »

Седум вештини кои им се потребни на вашите деца за да преживеат во модерниот свет

Иновативност - пред: 6 часа

Образованието можеби е пасош до иднината, но се чини дека училиштата не успеваат децата да ги научат на некои од најбитните животни вештини. Експертот доктор Тони Вагнер од Харвард тврди дека денешните деца се соочуваат со голем јаз во поглед на тоа ...

Седум вештини кои им се потребни на вашите деца за да преживеат во модерниот свет

Локално
2 поврзани вести »

Што ќе претстави Microsoft на 21-ви август?

Стандард - пред: 3 часа

Microsoft има намера да ги изненади своите корисници со премиерата на неколку нови производи на претстојните „Gamescom“. Гејмерскиот настан ќе се одржи во Германија помеѓу 21 и 25 август. Компанијата чува тајни детали за своите планови досега, но со ...

Нови, револуционерни слики од Сонцето откриваат поинакви особини на неговата корона (ВИДЕО)

МКД - пред: 6 часа

Нови детални слики на надворешната атмосфера на Сонцето, наречена корона, откриваат дека овој соларен слој не е мазен како што претходно се мислеше, туку е структурен и динамичен. Сончевата корона е екстремно жешка и е извор на сончевиот ветер - ...

6 најдобри програми за уредување видео материјали

IT.mk - пред: 9 часа

Телефонот и YouTube се двата први чекори за сите филмомани. Првото ви треба за да ја овековечите вашата визија, а второто за масовно да ја дистрибуирате. Почетничкиот продукт обично е домашно видео од таква продукција на која само мама може да се ...