Милан чека шанса да го доведе Серхио Рамос
„Бомба“ доаѓа од Апенините каде се погласни се најавите дека Серхио Рамос, капитенот на Реал Мадрид, би можел по завршувањето на сезоната да се пресели во Серија А. Во минатото главен фаворит за неговиот потпис беше Јувентус, но сега Милан сериозно ...
Екипа - тукушто објавено
112 вести
Роналдо реагира пред дуелот со Барса: ПЦР тестовите се сра*е! (ФОТО)
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо нема да биде во составот на „Старата Дама“ за денешното дерби со Барселона во Лигата на шампионите поради позитен Ковид-19 тест. Тој на социјалните мрежи објави фотографија над која напиша: Се чуствувам ...
Дриблинг - пред: 44 мин
60 вести
Цепелинот на Велковски и Мандалниќ трет најдобар гол во Европската лига 🎥
Во најдобрите пет голови од второто коло во Лигата на Европа свој претставник има и екипата на Е.Пелистер. Цепелинот на Велковски и Мандалниниќ се најде на третата позиција. На четири минути до крајот од натпреварот со ГОГ Гудме, Мандалиниќ погоди ...
Спортски - пред: 52 мин
88 вести
Се појави фотографија од Меси кога дознава за отказот на Бартомеу 📸
Хозе Марија Бартомеу вчера израдува голем дел од навивачите на Барселона кога соопшти дека повеќе нема да биде претседател на каталонскиот клуб. Бартомеу веќе подолго време беше на удар на критики поради ситуацијата во која се наоѓа клубот, но ...
Спортски - пред: 39 мин
87 вести
Важен ден за Јунајтед: Солскјер ќе се соочи со своето следно засилување
Манчестер Јунајтед освои три бода во првото кочп од ЛШ, но денеска го очекува нов тест, против полуфиналистот од мината сезона. Ривал е Лајпциг, каде еден од најдобрите играчи е Дајот Упамекано.
Спортклуб - пред: 23 мин
21 вести