Шкода го најави првиот електричен СУВ, премеирата на 1.септември (ВИДЕО)
Škoda продолжува со серијата најави за претстојната премиера на новиот модел. Првиот електричен SUV модел во палетата на Шкода го носи името Enyaq iV, а премиерно ќе биде претставен пред јавноста на 1 септември.
Канал5 - пред: 33 мин
3 вести
Колач подобар од торта – оној стар, мирисен и полн со разно овошје, има една тајна состојка
Мек е како пена, колач од разно овошје и малку ореви ако имате, тоа е мојата тајна состојка која ја додавам во крофни и колачи. Ништо повеќе не ви е потребно. 6 јајца 200 г шеќер 2 ванилин шеќер 10 лажици млеко 10 лажици масло 10 лажици брашно 1 ...
NMD - пред: 1 час
24 вести
Прекрасна природна појава: „Стампедо“ од преку 300 делфини (ВИДЕО)
Природата приреди прекрасна глетка во океанот кај Дејн Порт, Калифорнија. Станува збор за јато делфини, сочинето од околу 300 единки. Како што пренесува „OC Register“, делфините се движеле мошне брзо, па повеќе време поминувале во воздух отколку што ...
Скопје24 - пред: 2 часа
6 вести
Згодната Русинка ги излуде фановите со жешки фотографии- го одбила Роналдо, а го заведе и Хамилтон (ФОТО)
Сексапилната русинка Викторија Одинцова со своите секси форографии на друштвената мрежа „Инстаграм“ привлече големо внимание кај машката популација, а за неа особено се заинтересирани врвните спортисти како Кристијано Роналдо и Луис Хамилтон.
Press24 - пред: 2 часа
5 вести
Трамп се жали дека млазот под туш му е слаб, владата тргна да ги менува енергетските стандарди (ВИДЕО)
Претседателот смета дека водата за туширање не тече доволно брзо. „Не знам за вас, ама мојата коса мора да биде совршена.“ Поплаките на американскиот претседател во средата во врска со миењето коса ја поттикнаа владата да предложи олеснување на ...
МКД - пред: 3 часа
3 вести