Тешки денови за хрватската пејачка: На Јелена Розга ѝ дијагностицирале нарушување на срцето
Сплитската пејачка Јелена Розга (43) во интимниот разговор за „ Глорија.хр “ зборувала за своите здравствени проблеми и за стресот со кој се соочува во текот на кариерата. „Со денови претходно чувствував дека нешто не е во ред, но мислев дека во ...
Слободен Печат - пред: 50 мин
7 вести
КАКО ДА СПРЕЧИТЕ МОЗОЧЕН УДАР? Овој феномен станува се почест кај помладата популација
Мозочен удар с ѐ јавува порано и порано, иако експертите предупредуваат дека ризикот од развој на оваа болест може да се намали Мозочен удар се јавува сѐ порано и порано. Луѓето од средна возраст, меѓу 40 и 50 години, се изложени на најголем ризик ...
Попара - тукушто објавено
6 вести
Познат руски астролог открива: Овие 3 хороскопски знаци ги очекува голема финансиска добивка во мај!
Овие три знака ќе имаат причина за насмевка Мај е месец на големи промени. Венера влегува во знакот Бик и на сите ни носи бран на позитивна енергија. Ќе почувствуваме подобрување на сите полиња, а рускиот астролог Павел Глоба открива кои 3 знака ги ...
Убавина и Здравје - тукушто објавено
22 вести
Видео: Сибирски тигар повредил човек во Кина и скршил автомобилско стакло
Сибирски тигар во село на североистокот од Кина повредил еден селанец и го скршил стаклото од прозорецот на автомобилот, објави кинески „People's Daily“. Локалните власти ги предупредиле жителите на селото Хеилонгијан да останат во своите домови.
Канал5 - пред: 50 мин
5 вести
Нова студија открива колку се безбедни вакцините „Модерна“ и „Фајзер“ за време на бременоста
Цело време се прават истражувања за да се потврди со сигурност безбедноста на вакцината за бремени жени. Нема докази што сугерираат дека „Фајзер“ и „Модерна“ против КОВИД-19 претставуваат ризик за време на бременоста, според прелиминарниот извештај ...
Убавина и Здравје - пред: 1 час
3 вести