Муцунски: Ако пописот е статистичка операција, на што ќе стави вето заменик директорот на ДЗС?
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во вестите на Сител зборувајќи за пописот рече дека е за одржување на попис, но како статистичка операција, а не како политичка како што, според него, ја предвидува СДСМ.
Фокус - пред: 5 часа
136 вести
Милошоски: Заев свесно го злоупотреби случајот Монструм. Заев: Никогаш не сум кажал дека други лица се виновни за овој случај
Свесно го злоупотребил „Монструм“, ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско, намерно ја манипулирал јавноста за да шири меѓуверска омраза и гнев, смислено пласирал лажни вести за политички нарачатели на егзекуцијата.
МКД - пред: 5 часа
47 вести
(ВИДЕО) Километарски редици во Белград: Граѓаните чекаат за вакцинирање против ковид-19
Пред Белградскиот саем и денеска се формираа огромни редици од повеќе илјади граѓани за да се вакцинираат со вакцината против ковид-19 на кинескиот производител Синофарм. Меѓу нив има граѓани кои беа дојдени без покана за вакцинација и кои чекаат ...
360 степени - пред: 4 часа
314 вести
Заев: Ниту порано ниту сега придавката „македонски“ не е проблем и таа останува во записниците
Премиерот Зоран Заев застана во целост зад изјавата на првиот човек на македонскиот тим историчари во мешовитата комисија, Драги Ѓеоргиев - и двајцата уверуваат дека придавката „македонски" не е проблем и таа останува во записниците.
Канал5 - пред: 8 часа
96 вести
Бројката на активни случаи на корона вирус падна под 10.000
Бројката на активни случаи на корона вирус денеска се спушти под 10.000. Само денеска се регистрирани 1.731 оздравен пациент. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 90654, бројката на оздравени ...
Фокус - пред: 5 часа
59 вести