СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со обвинувања за незаконски дејствија на партиските лидери
На два дена пред финишот на предизборната кампања партиите во битка за глас повеќе но и со меѓусебни обвинувања за криминал и корупција. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски го повика лидерот на СДСМ Зоран Заев да го докаже потеклото ...
Канал5 - тукушто објавено
34 вести
И Јанша го поддржа Мицкоски: На нашата сестринска партија и посакуваме победа
После унгарскиот премиер Виктор Орбан, и премиерот на Словенија Јанез Јанша упати поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски на претстојните предвремени парламентарни избори. „На нашата сестринска партија од ЕПП и ИДУ, ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот ...
Фокус - пред: 51 мин
226 вести
Tеslа почна да продава шорцеви за 69 долари!
Елон Маск никогаш не престанува да го воодушевува и изненандува светот, а неговата Tesla претстави нешто ново. Се работи за највисок високо-технолошки продукт, кој делува како шега. Не треба да бидете изненадени, но Tesla ги претстави сопствените ...
24auto - тукушто објавено
34 вести
СДСМ тврди дека Дурловски бега од дебата со Шекеринска
Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ петтата изборна единица Игор Дурловски денес по третпат избега од телевизиско соочување со носителката на кандидатската листа на СДСМ Радмила Шекеринска, соопштија од СДСМ.
Фокус - пред: 45 мин
29 вести
Порака од претседателот Пендаровски по повод 25-годишнината од геноцидот во Сребреница
Пред 25 години се случи геноцидот во Сребреница кога повеќе од 8.000 луѓе, претежно мажи и деца беа систематски убиени, само поради тоа што беа Бошњаци. Ова е, без дилема, еден од најмрачните настани во модерната европска историја за кој не постои ...
Канал5 - тукушто објавено
48 вести