TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Општина Центар не дазволи враќање на Ќосето пред судовите во Скопје

360 степени - пред: 37 мин

Општина Центар го одби барањето на скопската градоначалничка Данела Арсовска за враќање на споменикот на Андон Лазов-Ќосето на старата локација Општина Центар експресно го одби барањето на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска за враќање ...

Општина Центар го одби барањето на Арсовска за враќање на Ќосето пред судовите

ТВ21

Центар го одби барањето на Арсовска за враќање на Ќосето

Фактор

Ќосето ќе остане во магацин, Герасимовски ја одби Арсовска за споменикот да се врати пред суд

Макфакс

Експресно одбиено барањето на Арсовска да го врати Ќосето

Фокус

Општина Центар го одби барањето на градоначалничката Арсовска за споменикот на Ќосето

МКД

Арсовска почнува постапка за враќање на споменикот на Ќосето пред судовите

ТВ21

Скопје инфо 360 степени Макфакс Сакам да кажам 4NEWS Фокус Zoom Либертас

34 поврзани вести во 3 поттеми »

Пожар во куќа во Велес, едно лице го загуби животот

Макфакс - пред: 53 мин

Во опожарена куќа на улицата „Васа Кошулчева“ брoj 2 во Велес утрово во 5:10 часот пожарникарите пронашле изгорен човек. Повик за пожарот бил добиен утрово во 5:10 часот. Горела соба од куќата, каде што е и пронајдено изгореното лице.

Во пожар во Велес изгоре човек

Бриф

Во пожар во Велес изгоре човек

Либертас

Изгоре човек во пожар во Велес

Сител

Курир Скопје инфо Канал5 Слободен Печат МКД Независен Локално +инфо

20 поврзани вести »
Македонија »

[Став] Аутизам-резултат на една или повеќе абнормалности во мозокот

Радио МОФ - пред: 39 мин

По повод меѓународниот ден на лицата со Аутизам, 2 април, интегрално пренесуваме став на средношколката Даница Среткоска . Децата се нашата иднина, оние на кои го оставаме светот. Денес, поголем дел од децата се раѓаат со аутизам, но, мал дел од ...

Должност на општеството е да се прифатат лицата со аутизам, порачуваат стручните во пресрет на Светскиот ден за подигање на свеста за аутизмот

Опсервер

Кампања на МНЗА по повод Светскиот ден на аутизмот

Канал5

Тера Опсервер Нетпрес MakPress Слободен Печат Вечер Прес MakPress А1 On

15 поврзани вести »

Најстудено во Лазарополе, најмногу дожд во Маврови Анови

Бриф - пред: 1 час

Утрово е најстудено во Лазарополе, -1 степен, а максимални 10 степени се измерени во Гевгелија. Изминатите 24 часа, пак, највеже дожд наврнал во Маврови Анови, 11 литри на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Прилеп, ...

Најстудено во Лазарополе

Бизнис Вести

Најстудено во Лазарополе

Сител

Опсервер Gostivarpress.mk А1 On Вечер Прес Курир 24 Вести Бизнис Вести Локално

16 поврзани вести »
Економија »

Бизнис план во земјоделството – нова, подобра можност за модернизација на производството

А1 On - пред: 2 часа

Националната програма за рурален развој прераснува во инвестициска и заедно со ИПАРД 3 им се става на располагање на земјоделците преку повеќе нови мерки за набавка на производствена опрема и механизација.

Земјоделски исчекор кон здружување и окрупнување

Н.Македонија

Бизнис план во земјоделството – нова, подобра можност за модернизација на производството

Либертас

Бриф Бизнис Вести 24Инфо Опсервер

7 поврзани вести »

Индустриското производство во февруари зголемено за еден отсто

Либертас - пред: 2 часа

Индустриското производство во февруари годинава во однос на февруари лани е зголемено за еден отсто, соопшти Државниот завод за статистика. Вкупно, во првите два месеца од 2022, во споредба со 2021 година, пак, е помало за 0.5 отсто.

Преглед на производите опфатени со владината мерка „замрзнување на цените на производите“

Н.Македонија

Индустриското производство во февруари зголемено за еден отсто

А1 On

МКД Н.Македонија Слободен Печат Сител Бизнис Вести Независен Опсервер

10 поврзани вести »

Еве кои земји во Европа имаат најевтина и најскапа струја и гас

Пари - пред: 3 часа

Годишната енергетска инфлација во ЕУ достигна рекордно ниво по руската инвазија на Украина. Годишната стапка на инфлација на енергијата надмина 40 отсто во јуни 2022 година, а потоа цените почнаа постепено да паѓаат.

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Gostivarpress.mk

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 отсто

4NEWS

Република

4 поврзани вести »
Балкан »

Денеска во Црна Гора се одржува вториот круг од претседателските избори

А1 On - пред: 1 час

Во Црна Гора денеска се одржува вториот круг од претседателските избори на кој граѓаните на таа земја ќе го изберат шефот на државата меѓу Мило Ѓукановиќ и Јаков Милатовиќ. Право на глас на изборите за претседател на Црна Гора имаат 542.154 граѓани, ...

Втор круг од претседателските избори во Црна Гора-граѓаните избираат меѓу Ѓукановиќ и Милатовиќ

Либертас

Црногорската полиција пронајде изборен материјал и копии од лични карти

Слободен Печат

Сакам да кажам Deutsche Welle Слободен Печат Р.С.Европа Кумановски м. CivilMedia Локално Р.С.Европа

35 поврзани вести во 4 поттеми »
Свет »

Седум загинати во тешка сообраќајна несреќа во Германија

А1 On - пред: 1 час

Седум лица загинаа во судир на обиколницата кај Бад Лангенсалц во централна Германија. Несреќата се случила во саботата вечерта. Во несреќата учествувале три возила. По верижен судир, два автомобили удриле во ограда и се запалиле.

Седум загинати во тешка сообраќајна несреќа во Германија

Макфакс

Седум лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во Германија

Вечер Прес
3 поврзани вести »

Жителите на седум европски земји денес излегуваат на гласање

Н.Македонија - пред: 1 час

Гласачите во седум европски земји денес излегуваат на гласање, а избори ќе се одржат во Финска, Бугарија, Црна Гора, Андора, Швајцарија, Италија и четири француски изборни единици. Во Финска денес се одржуваат парламентарни избори чии резултати ќе ...

Суперизборна недела во Еропа – се гласа во седум држави

Либертас

Се гласа во седум европски држави, Црна Гора избира претседател, во Бугарија парламентарни избори

Слободен Печат

+инфо Опсервер ТВ21 4NEWS Канал5

8 поврзани вести »
Скопје »

Коалиција СДСМ – Левица – ДУИ за дупови и тендери

Република - пред: 5 часа

Коалицијата СДС – Левица – ДУИ функционира. На Арсовска и изгласаа програми, а на Јакимовски во Карпош урбанистички планови.Во еден ден и во Советот на град Скопје и во Советот на општина Карпош излезе на површина коалицијата за дупови и тендери СДС ...

Левица: ДУП-от во Карпош ДПМНЕ го поддржа уште 2017 година

Слободен Печат

Мицкоски ја обвини Левица за коалицирање со СДСМ и ДУИ: Сите што се против владата да се обединат околу ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Макфакс Република 24Инфо Антропол Курир Нетпрес 24Инфо Нетпрес

41 поврзани вести во 4 поттеми »

Советниците контра Арсовска: „Градоначалничката манипулира за да излезе од калта, ние мора да бидеме гласот на ...

Локално - 01.04.2023

Советот на Град Скопје по втор пат го блокираше предлогот на градоначалничката Данела Арсовска за домашно долгорочно задолжување за набавка на еко автобусите. Советниците на Град Скопје кои не дадоа поддршка на предлогот велат дека не добиле доволно ...

Советот на Град Скопје не го усвои отстапувањето на Универзална сала

Република

Градот нит ја гради нит ја дава Универзална сала

Република

Република Канал5 Фактор Макфакс Centar Бриф

9 поврзани вести »

Советниците контра Арсовска за домашно долгорочно задoлжување за набавка на еко автобуси

Фокус - 01.04.2023

Советот на Град Скопје по втор пат го блокираше предлогот на градоначалничката Данела Арсовска за домашно долгорочно задолжување за набавка на еко автобусите. Советниците на Град Скопје кои не дадоа поддршка на предлогот велат дека не добиле доволно ...

Арсовска бара поддршка од советниците за еко-автобусите и за субвенции за електрични и хибридни возила

Република

Нема абер скопјани да добијат нови автобуси, ама набрзо ќе се возат во „старите“ приватнички автобуси

24Инфо

Бриф

4 поврзани вести »
Црна Хроника »

Тешко повреден работник во скопската ЗОО

Фактор - пред: 37 мин

Работник од скопската зоолошка градина доживеал тешка повреда на работното место во петокот претпладне, соопшти МВР. „На 31.03.2023 околу 11.20 часот во Полициска станица Карпош е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни ...

Скопска Зоолошка градина: Вработениот е пуштен на домашно лекување, закрепнува одлично

Макфакс

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје – итно бил пренесен во болница

Курир

Макфакс Сител Нетпрес ТВ21 24Инфо +инфо А1 On Слободен Печат

13 поврзани вести »

Штипјанец ја нападнал неговата мајка, а потоа и полицаецот на должност

Слободен Печат - пред: 14 часа

Полицијата од СВР Штип вчеравечер лиши од слобода 38-годишен маж бидејќи ја нападнал неговата мајка, а потоа и полицаец кој бил на должност. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен ...

Ја натепал мајка му, а потоа и полицаецот кој дошол да го приведе

24Инфо

Штипјанец ја истепал мајка му, а потоа и полицаецот кој дошол да го приведе

Макфакс

Курир 4NEWS Нетпрес +инфо А1 On Фокус Centar Пулс24

11 поврзани вести »

МЛАД СКОПЈАНЕЦ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СВОЈОТ ДОМ – еве ги деталите

Курир - пред: 18 часа

На 31.03.2023 околу 12.40 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на Карпош, во својот дом бил пронајден починат Т.Д.(40) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство.

Скопјанец пронајден мртoв во неговиот дом во Карпош

Нетпрес

Грчки државјанин пронајден мртов во стан во Карпош

Телма

Сител Слободен Печат Слободен Печат Макфакс Курир Макфакс Сител Скопје инфо

43 поврзани вести во 3 поттеми »

Република »

Панди Јани кандидат на албанската опозиција за градоначалник на Пустец

MakPress - пред: 4 часа

Триесет и едногодишниот Панди Јани е кандидат за градоначалник на општина Пусец, Мала Преспа. Доцна вечерва тој ја објави кандидатурата како предлог на Партијата на слободата на поранешниот албански претседател Илир Мета, која е дел од изборната ...

Панди Јани кандидат на албанската опозиција за градоначалник на Пустец

24Инфо

Панди Јани е кандидат на албанската опозиција за градоначалник на Пустец

еМагазин

Вечер Прес МКД

5 поврзани вести »

Од 60 на 100 денари за еден час – поскапува паркингот во некои зони во Охрид

ТВ21 - пред: 14 часа

Од денеска (1 Април) поскапува паркингот во Охрид од 60 на 100 денари по час, а паркингот со СМС порака ќе поскапи за 10 денари. Поради недостигот од паркинг места, ЈП “Билјанини извори“ воведе измена, делејќи ги периодите на 6 месеци, летно ...

Охрид се соочува со недостиг на паркинг во центарот на градот

Сител

Охрид се соочува со сообраќаен хаос

24 Вести

Курир OhridNews 24Инфо Lider Опсервер MakPress

9 поврзани вести »

Ветераните на работните акции садеа садници околу езерото Младост по повод денот на акцијаштвото

Сакам да кажам - пред: 20 часа

Стотина македонски акцијаши ветерани го одбележаа Денот на акцијаштвото така што во околината на езерото Младост за два часа засадија 2.000 садници багрем. Работата не им беше тешка, имајќи предвид дека во младоста градеа пруги, автопатишта, ...

Над велешко езеро Младост засадени две илјади багремови дрвца

Бизнис Вести

Садници багрем засадени на опожарената месност Пресечена Скала кај Кочани

Опсервер

Курир Опсервер Локално MakPress

7 поврзани вести »
Култура »

Мартин Џепароски утре ја отвора својата изложба „Врамена различност“

Сакам да кажам - пред: 2 часа

Изложбата „Врамена различност“ на Мартин Џепароски ќе се отвори утре во 19 часот во Порта Македонија во Скопје. „ Изложбата ги претставува истражувањата на авторот за различностите, но и за сличностите помеѓу луѓето и животните.

Самостојна изложба „ВРАМЕНА РАЗЛИЧНОСТ“ од Мартин Џепароски

Локално

Отворање на изложбата „Врамена различност“ од Мартин Џепароски

Радио МОФ

Екран

4 поврзани вести »

Сместувањето на новоформираниот „Оркестар за џез музика“ во објектот на Филхармонија е несоодветно и ќе направи повеќе ...

Република - пред: 5 часа

Сместувањето на новоформираната национална установа „Оркестар за џез музика“ во објектот на Филхармонија е несоодветно и ќе направи повеќе штета, отколку полза, реагираат вработените во писмо испратено до медиумите.

Вработените во Филхармонијата против одлуката да го делат домот со Оркестарот за џез

Н.Македонија

Нема место во зградата на Филхармонија за новиот Оркестар за џез музика?

Телма

Вечер Прес Независен

5 поврзани вести »

Гостување на Македонската опера и балет во Народно позориште во Белград

24 Вести - пред: 17 часа

В ечерва во Народното позориште во Белград ќе биде изведена популарната комична опера „Севилскиот бербер“ од Џоакино Росини. Станува збор за приказна за победата на младоста и љубовта, комична опера во два чина.

Опера и балет гостува во Народниот театар во Белград со „Севилскиот берберин“

Република

Отворен Балкан: Успешен настап на Националната опера и балет во Народниот театар во Белград со „Севилскиот берберин“

Во Центар

Либертас Независен А1 On Опсервер

7 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Со овој швајцарски хиперсоничен авион на водород летовите од Европа до Австралија ќе траат само 4 часа

Пари - пред: 59 мин

Летањето низ светот од Европа до дестинација како Австралија во моментов трае околу 20 часа со редовен патнички авион. Но, една швајцарска нова компанија сака да го намали тоа време на патување на нешто повеќе од четири часа – со хиперсоничен ...

Хиперсоничниот авион „Ајгер“ ќе патува од Европа до Австралија за само четири часа

Независен

Хиперсоничниот авион Eiger ќе патува од Европа до Австралија за само четири часа

Иновативност

Кајгана

4 поврзани вести »

Вештачки идиотизам или научна револуција

Слободен Печат - пред: 2 часа

Немам пристап до внатрешни информации, или способност да предвидувам идни настани, е одговорот на вештачката интелигенција CHAT GPT четбот, на прашањето кога С Македонија ќе стане членка на ЕУ.

Интернетот е полн со „AI“ фотографии од папата Франциск, некои од нив се урнебесни

Канал5

Започна: Италија го забранува ChatGPT

USB

Кајгана Радио МОФ Пари Канал5 Канал5 Фактор Вечер Прес Курир

24 поврзани вести »

Хамилтон се договорил со Елон Маск да го прати во вселената со SpaceX

SportMedia - пред: 11 часа

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, пилотот на Мерцедес Луис Хамилтон, призна дека се договорил да направи лет во вселената по средбата со претприемачот Елон Маск. „Не е лесно да се разговара со овој тип на луѓе бидејќи тој е на различно ...

Обама повеќе не е прв, сега Маск има најмногу следбеници на Твитер

Канал5

Фотографијата со која Илон Маск тукушто го урна интернетот (ФОТО)

Фактор

Во Центар Точка Точка Кајгана Локално Еспресо ТВ21 Zoom

14 поврзани вести »
Сцена »

(Видео) Вес Андерсон собра ѕвездена екипа во новиот филм: Каква приказна ни носи „Астероид сити“

Еспресо - пред: 4 часа

Миленикот на фестивалите, авторот на „Француски гласник“ и „Хотел Гранд Будимпешта“ ни носи нов филм кои неговите фанови едвај го чекаат во киносалите. Насловен како Астероиден град, неговиот следен проект, според Холивуд репортер, е наведен како ...

Излезе трејлер за новиот филм на Вес Андерсон

Факултети

Излезе трејлер за „Asteroid City“, филмот во кој глуми „половина Холивуд“: За 24 часа доби над 7,5 милиони прегледи

Точка
3 поврзани вести »

Има 21 година а бил со најубавите девојки од Холивуд: Пит Дејвидсон е прогласен за најпосакуван заводник во Холивуд ...

Во Центар - пред: 12 часа

Комичарот Пит Дејвидсон е повеќе познат по врските со познати убавици отколку по кариерата. Овој 29-годишник беше прогласен за најпосакуван холивудски заводник, а сега реши искрено да проговори за својот љубовен живот.

Пит Дејвидсон жали што е попознат по љубовните врски отколку по својата кариера

Макфакс

Пит Дејвидсон жали што е попознат по љубовните врски отколку по својата кариера

MTM

Press24

4 поврзани вести »

Вистинската љубов не брои години: Жељко Бебек слави годишнина од бракот со Ружица, која е 34 години помлада од него

Женски магазин - пред: 12 часа

Ги надминаа сите предрасуди Дека годините навистина се само бројка и дека човек сака додека е жив е најдобар доказ за музичката икона Жељко Бебек, кој љубовта на својот живот ја најде дури кога зачекори во шестата деценија, не грижејќи се за ...

За нив нема препреки: Жељко Бебек и неговата Ружица се сакаат како и првиот ден

Фактор

Жељко Бебек има четири деца и 34 години помлада жена: Ружица не му е само сопруга..

Мастило

Република Репортер

5 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

Џошуа го победи Френклин, малку фалеше да се случи голем инцидент (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 1 час

Во меч со 12 рунди, Ентони Џошуа го победи Цермејн Френклин со едногласна одлука на судиите, тоа за него беше 25. победа во 28 меч во кариерата. Борбата заврши со инцидент во рингот. Џошуа во овој меч влезе по два порази од Олександер Усик, но ...

Џошуа го победи Френклин, па го предизвика Тајсон Фјури

Екипа

„Не разбирам зошто Фјури и Усик не сакаат да испишат историја? Како може да не се гладни за борба?“

СуперСпорт

СуперСпорт IPON IPON TopSport SportMedia IPON Спортклуб Спортманија

20 поврзани вести »

ВИДЕО: Бадијала 42 поени на Дончиќ, Далас падна во Флорида

Gol.mk - пред: 59 мин

Далас Маверикси загубија од Мајами Хит со 129-122 во еден од клучните натпревари во битката за доигрувањето во НБА лигата. Не помогна ниту одличната вечер на Лука Дончиќ, бидејќи домаќинот во „Американ Еирлајнс Арена“ во Флорида по три порази дојде ...

Дончиќ одличен, но не и Далас - пораз од Мајами! (ВИДЕО)

Sport 1

Џабе Дончиќ дава 42 поени, кога Далас тоне во дупка без дно

Екипа

СуперСпорт TopSport Спортманија SportMedia Во Центар Слободен Печат Н.Македонија Дерби

35 поврзани вести во 5 поттеми »

Хаос во Австралија: Ферстапен е „недопирлив“

Екипа - пред: 53 мин

Макс Ферстапен уште еднаш покажа дека во моментов е број 1 во Формула 1 шампионатот откако светскиот првак славеше на трката за ГН на Австралија, што ја одбележаа бројни судари и излетувања.

Верстапен слави во невиден хаос, три црвени знамиња и многу судири во Мелбурн

Gol.mk

Ферстапен победи на драматичната трка во Австралија која изобилуваше со инциденти

TopSport

Независен Спортманија Gol.mk TopSport Екипа Спортклуб Дерби Спортски

42 поврзани вести во 7 поттеми »
Магазин »

Ако барате некој кој ќе ве сака и цени, ова е најромантичниот знак

ТВ21 - пред: 2 часа

Најромантичен хороскопски знак е Вагата. Вагите се познати по нивната склоност кон љубов и романса. Со овој знак владее Венера, планетата на љубовта, па природно е дека Вагите се исклучително романтични и сензуални.

Емоцијата не им е појака страна: Хороскопски знаци кои се емоционално недостапни

Екран

Ова се трите најлоши хороскопски знаци, имаат темна страна!

Попара

Женски магазин ТВ21 Еспресо Скопје24 Точка Еспресо Скопје инфо Екран

23 поврзани вести »

Експерт открива дали треба да спиеме со чорапи или не

Попара - пред: 13 часа

Стручњакот за спиење Мар Де Карло вели дека има многу придобивки од носењето чорапи во кревет. Чорапите можат да им помогнат на луѓето да заспијат побрзо и да спијат подолго поради процесот наречен дистална вазодилатација.

Експерт за спиење вели дека сите треба да носиме чорапи во кревет

ТВ21

Добра причина зошто треба да носите чорапи додека спиете

Курир
3 поврзани вести »

ДОАЃА РОЗОВА СУПЕР МЕСЕЧИНА ВО АПРИЛ: Еве како ќе влијае за секој хороскопски знак во aприл

Centar - пред: 4 часа

Полната месечина во април е позната и како Розова Месечина и обично се јавува помеѓу 25-ти и 30-ти април. Додека некои луѓе веруваат дека полната месечина може да има ефект врз човековото однесување, емоции, па дури и физичко здравје, не постојат ...

Како ќе ни влијае полната Месечина во Вага овој април?

Попара

Ова ќе бидат трите најсреќни датуми во април

Во Центар

Нетпрес ТВ21 Локално Скопје инфо Скопје инфо Скопје инфо Скопје инфо Скопје инфо

20 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа· повеќе
Денес е светски ден на свесноста за аутизмот (World Autism Awareness Day) тоа е ден посветен на информирање и активизам за аутизмот.
Видеово и песничката се наравени пред 5 години и уште ми е хит. https://t.co/h0XadjqZx5
21ReTweets45Favorites·Details
A zamisli svekoe sabajle da baraš šolje so kafe po google za da gi objaviš na tviter i da pišeš dobro utro :))))
4ReTweets20Favorites·Details
дали ве стигаат сеќавањата ?
љубовта не бира каде ќе се случи ама бира меѓу кого ќе се случи ..
душите ќе се пронајдат , љубовта ќе проработи .. тоа е магија ..
3ReTweets3Favorites·Details
6ReTweets14Favorites·Details
Денес #WorldAutismAwarenessDay па одлична можност да се потсетиме што имаме, а што немаме од толку често користениот збор ИНКЛУЗИЈА
Нека засвети плаво и Гуш и Бац! https://t.co/D13rLo7rRr
4ReTweets6Favorites·Details
Последните 6 часа· повеќе
Nedeljaaaa ajmo ustaj vojsko 🥳😂 https://t.co/W9kE7k7qdg
2ReTweets22Favorites·Details
Така да си знаете. https://t.co/lCLZF8Dubc
2ReTweets14Favorites·Details
Некој да ми каже зошто сум будна недела во факинг 8 часот?
2ReTweets20Favorites·Details
На Светскиот ден за подигање на свеста за аутизмот, испраќам порака за почитување на правата и способностите на секој поединец и избегнување на дискриминација, етикетирање и стигматизација.

Владата посветено работи на социјална инклузија и прифаќање на различноста. https://t.co/G8vp4BmBok
2ReTweets4Favorites·Details

Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
ЕВН Македонија АД- Скопје
ADD Bulgaria OOD
PLC броила и дополнителна опрема
23/03/2023
27/03/2023
479,740,800 мкд
7,800,663 
2.
Јавно претпријатие за енергетски дејности “Струмица-Гас“ Струмица
Друштво за трговија и услуги СИ ЕН ЏИ СИСТЕМС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Набавка на природен гас
17/03/2023
27/03/2023
81,538,000 мкд
1,325,821 
3.
АД МЕПСО
Друштво со ограничена одговорност основано од едно лице ЕСМ ПРОДАЖБА ДООЕЛ Скопје
Tрошоци за набавка на ЕЕ за сопствени потреби на АД МЕПСО (Q2, Q3, Q4 2023)
29/03/2023
30/03/2023
63,861,600 мкд
1,038,400 
4.
Општина Струга
Друштво за трговија и услуги ЕНЕРЏИ ДЕЛИВЕРИ СОЛУШНС АД Скопје
Набавка на електрична енергија
20/02/2023
28/03/2023
36,000,000 мкд
585,366 
5.
Универзитет св.Кирил и Методиј Медицински Факултет Скопје
Друштво за промет и услуги БИОТЕК ДОО експорт-импорт Скопје
Комплет реагенси за автоматска екстракција компатибилни на abGenix или еквивалент и комплет тестови и реагенси за полимеразно верижна реакција во реално време компатибилни на инст...
24/03/2023
30/03/2023
24,530,625 мкд
398,872 
Видео
На денешен ден ...
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001