TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Огнените“ одат како фракција, Ахмети им порача дека во ДУИ фракции не постојат

Глас на Америка - пред: 15 часа

Големи разлики, отсуство на реална дебата и тројни аршини се дел од забелешките на „огнените“ околу состанокот на Централното претседателство кој го напуштија предвреме. Груби останува недопирлив за „огнените“ кои пак засега нема да бидат исклучени ...

„Огнените“ со соопштение: Од денес ќе функионираме како фракција на ДУИ

24Инфо

Ахмети: Согласно статутот во ДУИ не се дозволени фракции, ќе треба да се почека до следниот конгрес

А1 On

Ахмети со порака: Фракции не се дозволени

ТВ21

Огнената група во ДУИ ќе делува како фракција

Канал5

Беџети од „Огнената група“: Ќе делуваме како фракција, министрите на ДУИ ја узурпираа партијата

Слободен Печат

„ОГНЕНИТЕ“ ЌЕ ДЕЈСТВУВААТ КАКО ФРАКЦИЈА Не заминуваат од ДУИ

+инфо

Макфакс Либертас 24 Вести ТВ21 Макфакс МКД 360 степени Слободен Печат

82 поврзани вести во 4 поттеми »

ВИДЕО: Минималец на Јуве со Верона, тимот на Алегри и натаму сонува ЛШ

Gol.mk - пред: 13 часа

Фудбалерите на Јувентус одиграа уште еден одличен натпревар, барем од резултатски аспект и со 1-0 (0-0) ја совладаа Верона. Средбата од 28. коло на Серија А на „Алијанц Стадион“ во Торино беше решен на стартот на продолжението, а човек на одлука ...

ВИДЕО: Јувентус ја совлада Верона и од „минус 15“ се врати во борбата за ЛШ

Слободен Печат

Јувентус ја победи Верона

TopSport

Петта победа по ред: Ранетиот Јувентус не попушта во битката за Европа (ВИДЕО)

Sport 1

24Фудбал Спортманија SportMedia МакФудбал Gol.mk Sport 1 Макфакс 24Инфо

12 поврзани вести »
Македонија »

Владата обоена во сино по повод 2 април Светски ден за подигање на свеста за аутизмот

Слободен Печат - пред: 13 часа

Вечерва зградата на Владата свети во сино, во знак на 2 април Светски ден за подигање на свеста за аутизмот, пишува премиерот Димитар Ковачевски на официјалниот Фејсбук-профил. „Да ги прифаќаме различностите, секој е различен и посебен на свој начин.

Вечерва зградата на Владата свети во сино во знак за подигање на свеста за аутизмот

Макфакс

Вечерва зградата на Владата свети во сино во знак за подигање на свеста за аутизмот

24Инфо
3 поврзани вести »

Мицкоски прифаќа уставни измени по терк на преамбулата на хрватскиот устав

24 Вести - пред: 19 часа

За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски прифатлив е хрватскиот модел на Устав, каде што Македонија ќе биде унитарна држава на македонскиот народ и на сите останати малцинства. Опозицискиот лидер веднаш прифаќа промена на Преамбулата во Уставот ...

Мицкоски прифаќа уставни промени по хрватски модел

Сител

Кој ќе се кае: Во преамбулата на хрватскиот устав се наведени 22 малцинства, меѓу нив и Бугарите

Независен

Алфа Телма 24Инфо Канал5 Пулс24 Р.С.Европа Слободен Печат Курир

37 поврзани вести во 3 поттеми »

Невладиниот сектор со пародија посочи на недостигот на места во градинките во Прилеп додека изграден објект стои празен

Сител - пред: 19 часа

Со сечење на црвени ленти, конфети и голема ауфорија денеска беше отворена новата детска градинка во населбата Точила во Прилеп каде треба да се сместат 250 деца. И ова се би било во ред доколку не беше само една обична пародија за денот на шегата, ...

„Станица П.Е.Т.“: Локалната власт во Прилеп треба да го реши проблемот со градинките

Слободен Печат

Неизвесно кога ќе се отвори новата градинка во Прилеп за 252 деца

Опсервер

Канал5

4 поврзани вести »
Економија »

Бектеши најави замрзнување на цената на овошјето и зеленчукот, од денеска намалена и замрзната цена на хигенските ...

Сител - пред: 19 часа

Пред Велигден и Рамазан Бајрам ќе замрзнат цените на повеќе видови овошје и зеленчук. Министерот за економија информираше дека анализите се завршени, а ќе бидат опфатени над 10 производи. Податоците покажале дека трговците во март на овие продукти ...

Над 10 земјоделски производи ќе се најдат на листата со замрзнати цени

Телма

Денеска стапува на сила замрзнувањето на цените на основните хигиенски производи

Канал5

Локално Алсат-М Слободен Печат А1 On Н.Македонија Либертас Сител МКД

45 поврзани вести во 7 поттеми »

Воопшто не е евтино: Колку чини да се изнајми стан во Германија?

Centar - пред: 15 часа

Дури 3,1 милиони домаќинства во Германија треба да потрошат натпросечен дел од својот месечен приход за плаќање кирија. Податоците за трошоците за изнајмување станови за 2022 година беа објавени во петокот од германската федерална служба за ...

Германците трошат ¼ од својот приход на кирија

Денар

И во Германија сè e поскапено! Прочитајте колку чинат сега трошковите за кирија и стан!

Во Центар
3 поврзани вести »

Растот на платите на функционерите за 78% и денеска во фокусот на јавноста

Алсат-М - пред: 19 часа

Одлуката на Уставниот суд, која отвора пат за големо зголемување на платите на избраните и именуваните лица и денеска предизвикува големи реакции во политиката, но и во јавноста. Економистот Абил Бауш, оценува дека зголемувањето на платите нема да ...

ССМ: Една функционерска плата покрива две ипол до три синдикални минимални кошници

Опсервер

Реакции по одлуката со која се отвора пат за енормно зголемување на функционерските плати

Канал5

Слободен Печат Deutsche Welle еМагазин Република Курир Фокус Глас на Америка Фокус

188 поврзани вести во 12 поттеми »
Балкан »

Канцеларија за Косово: Курти се обидува да создаде нова криза

Слободен Печат - пред: 13 часа

„Курти се обидува на секој можен начин, преку своите сили, да предизвика тензии на северот на Косово, за да предизвика реакција кај Србите, кои потоа би ги обвинил за потенцијално ескалирање на ситуацијата на теренот, само за да избега од дијалогот ...

На северот на Косово во неколку дена запалени повеќе автомобили со косовски таблички

МКД

Рама: Бајден за Хашим Тачи кажа дека е „Џорџ Вашингтон од Косово“

Слободен Печат

Макфакс Во Центар МКД 360 степени Глас на Америка МКД Канал5 МКД

29 поврзани вести »

По трагедијата во Прага каде почина матурант, професори и студенти се враќаат од екскурзијата во Хрватска

Макфакс - пред: 17 часа

Матурантот од средното училиште „Мате Балоте“ од Пореч во Хрватска, кој загина на матурска екскурзија во Прага, е 17-годишен ученик од приморскиот град Умаг, дознава Јутарњи лист. На патувањето заминале 87 ученици, матуранти од три паралелки и ...

Хрватски медиуми: Позната е причината за смртта на ученикот кој загина на екскурзијата

Макфакс

Матурант од Хрватска почина на екскурзија во Прага

Слободен Печат

А1 On Фактор 4NEWS А1 On Република +инфо Макфакс 24Инфо

15 поврзани вести »

Неизвесни избори во Бугарија – желба за поголема политичка стабилност

CivilMedia - пред: 14 часа

Во Бугарија утре ќе се одржат нови вонредни парламентарни избори – тоа ќе бидат петти избори за само две години. Земјата е политички понестабилна од речиси која било друга земја во Европската унија.

Петти парламентарни избори во Бугарија за излез од политичкиот ќорсокак

Во Центар

Бугарија во нов обид за избор на Влада

Сител

Алсат-М Deutsche Welle Либертас Независен Опсервер 24Инфо Слободен Печат Курир

16 поврзани вести »
Свет »

Бројот на жртви од торнадото во САД се искачи на 18, без струја се 90.000 луѓе

Слободен Печат - пред: 13 часа

Бројот на жртвите од торнадата, кои го погодија југот и средниот запад на САД, во петокот се искачи на 18. Седум лица починаа во округот Мекнари, во близина на Мисисипи, изјави Дејвид Лекнер, градоначалник на Адамсвил.

ТОРНАДО ПУСТОШИ НИЗ САД Има мртви и повредени

+инфо

РАЗУРАНТИ КУЌИ, РАСФРЛАНИ ДРВА, И НАЈМАЛКУ 17 ЖРТВИ - Торнадата во САД оставија пустош

Фактор

360 степени Вечер Прес Слободен Печат Сител Нетпрес Во Центар МКД 360 степени

32 поврзани вести во 4 поттеми »

ВИДЕО: Иранец истури јогурт врз жени затоа што не носеле хиџаб

А1 On - пред: 14 часа

Правосудството на Иран денеска издаде налог за апсење на две жени кои маж ги поли со јогурт затоа што биле откриени, а по видеото што се прошири на интернет, претседателот на државата изјави дека хиџабот е „верска обврска“ на жените според ...

ВИДЕО| Маж истури јогурт врз две жени во Иран бидејќи не носеле хиџаб на јавно место

Слободен Печат

Откако видеото стана вирално, издадени потерници по жените:Ирачанец истурил јогурт врз две жени затоа што не носеле хиџаб/ВИДЕО

Вечер Прес

Р.С.Европа Опсервер 24Инфо ТВ21 Макфакс 4NEWS Н.Македонија Канал5

17 поврзани вести »

Глава не може да крене од жени: Трамп плаќал уште една Плејбој зајачица?

Република - пред: 14 часа

Канцеларијата на окружниот обвинител на Менхетен и претстави на големата порота, , докази за поранешната Плејбој зајачица , која тврди дека имала интимна врска со поранешниот американски претседател Доналд Трамп на почетокот на 2006 година.

Судот во Њујорк го очекува Доналд Трамп

Макфакс

Нов шок за Трамп: Обвинителите имаат докази дека тајно ѝ плаќал на уште една љубовница?! Плејбој зајачицата ја признала афера

Точка

Во Центар Локално 360 степени Макфакс Сакам да кажам Макфакс Независен Нетпрес

191 поврзани вести во 12 поттеми »
Скопје »

Општина Центар го одби барањето на градоначалничката Арсовска за споменикот на Ќосето

МКД - пред: 14 часа

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска од Општина Центар побарала дозвола за враќање на споменикот на Андон Лазов-Ќосето пред судовите во Скопје. Општината веднаш го одбила ваквиот предлог на Арсовска.

Арсовска почнува постапка за враќање на споменикот на Ќосето пред судовите

ТВ21

Арсовска почна постапка за враќање на споменикот на Ќосето пред судовите

Скопје инфо

Макфакс 360 степени Сакам да кажам 4NEWS Фокус Zoom Либертас 24Инфо

27 поврзани вести »

Левица: ДУП-от во Карпош ДПМНЕ го поддржа уште 2017 година

Слободен Печат - пред: 16 часа

Со гласањето на Деталниот урбанистички план за блок ССЗ 01.10 кој се наоѓа во Злокуќани. се исправа неправдата која е нанесена на жителите во овој дел од општина Карпош, поголем дел Ромско население, поради тоа што со децении не е усвоен ДУП, а со ...

Мицкоски: Коалицијата СДС-ДУИ-Левица ја интересираат тендери и пари и затоа ќе бидат поразени од ВМРО-ДПМНЕ и народот

Република

Мицкоски ја обвини Левица за коалицирање со СДСМ и ДУИ: Сите што се против владата да се обединат околу ВМРО-ДПМНЕ

360 степени

Макфакс 24Инфо Антропол Нетпрес Курир MakPress 24Инфо Нетпрес

40 поврзани вести во 4 поттеми »

ДОЖДОТ НЕ ГИ СПРЕЧИ НАЈМЛАДИТЕ ДА СЕ МАСКИРААТ - Денот на шегата се одбележува на повеќе локации

Фактор - пред: 21 часа

Најмладите во земјава започнаа да го одбележуваат денешниот ден на шегата уште вчера маскирајќи се во своите омилени ликови. Иако денеска низ главниот град, но и во останатите во земајва има организирано манифестации дождот им ги помати плановите.

Еве како се маскираа децата на познатите Македонци за „Денот на шегата“ (фото)

Вистина.мк

1 април - Ден на шегата

Сител

ТВ21 OhridNews Република Сител 24 Вести Вечер Прес Скопје инфо Kumanovo News

45 поврзани вести во 4 поттеми »
Црна Хроника »

Штипјанец ја нападнал неговата мајка, а потоа и полицаецот на должност

Слободен Печат - пред: 15 часа

Полицијата од СВР Штип вчеравечер лиши од слобода 38-годишен маж бидејќи ја нападнал неговата мајка, а потоа и полицаец кој бил на должност. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен ...

Ја натепал мајка му, а потоа и полицаецот кој дошол да го приведе

24Инфо

Деца физички нападнати од 63-годишник во скопски Центар

Скопје инфо

Вести плус Макфакс Курир 4NEWS Нетпрес +инфо А1 On Фокус

12 поврзани вести »

Скопска Зоолошка градина: Вработениот е пуштен на домашно лекување, закрепнува одлично

Макфакс - пред: 16 часа

Работникот кој вчера се повреди во Зоолошката градина во Скопје е во стабилна здравствена состојба и е пуштен на домашно лекување. Тој закрепунува и е во добра состојба. „Нашиот вработен, веднаш по укажаната комплетна лекарска помош, е стабилизиран ...

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје – итно бил пренесен во болница

Курир

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје

Макфакс

Сител Нетпрес ТВ21 24Инфо +инфо А1 On Слободен Печат Lider

11 поврзани вести »

МЛАД СКОПЈАНЕЦ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СВОЈОТ ДОМ – еве ги деталите

Курир - пред: 19 часа

На 31.03.2023 околу 12.40 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на Карпош, во својот дом бил пронајден починат Т.Д.(40) од Скопје. Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство.

Скопјанец пронајден мртoв во неговиот дом во Карпош

Нетпрес

Грчки државјанин пронајден мртов во стан во Карпош

Телма

Слободен Печат Слободен Печат Макфакс Сител Макфакс Курир Сител Скопје инфо

40 поврзани вести во 3 поттеми »

Република »

Од 60 на 100 денари за еден час – поскапува паркингот во некои зони во Охрид

ТВ21 - пред: 15 часа

Од денеска (1 Април) поскапува паркингот во Охрид од 60 на 100 денари по час, а паркингот со СМС порака ќе поскапи за 10 денари. Поради недостигот од паркинг места, ЈП “Билјанини извори“ воведе измена, делејќи ги периодите на 6 месеци, летно ...

Охрид се соочува со недостиг на паркинг во центарот на градот

Сител

Охрид се соочува со сообраќаен хаос

24 Вести

Курир OhridNews OhridNews 24Инфо Lider Опсервер MakPress

10 поврзани вести »

Ветераните на работните акции садеа садници околу езерото Младост по повод денот на акцијаштвото

Сакам да кажам - пред: 21 часа

Стотина македонски акцијаши ветерани го одбележаа Денот на акцијаштвото така што во околината на езерото Младост за два часа засадија 2.000 садници багрем. Работата не им беше тешка, имајќи предвид дека во младоста градеа пруги, автопатишта, ...

Над велешко езеро Младост засадени две илјади багремови дрвца

Бизнис Вести

Садници багрем засадени на опожарената месност Пресечена Скала кај Кочани

Опсервер

Курир Опсервер Локално

6 поврзани вести »

Во Штип национален натпревар „Прва лего лига“

Во Центар - пред: 23 часа

Почна националниот натревар „Прва лего лига“ што се одржува денеска во Универзитетот „Гоце Делчев“ (УГД) во Штип.Тимовите од Кочани, Скопје и Тетово работат на денешните глобални предизвици поврзани со целите на одржлив развој на Обединетите нации, ...

FIRST LEGO лига во сабота со над 100 учесници, нивни ментори и родители

Frontline

Национален натпревар FIRST LEGO лига во Штип

Опсервер

Слободен Печат Опсервер MakPress MakPress

7 поврзани вести »
Култура »

На Денот на шегата и маските уште две претстави на „Петар Пан“

А1 On - 01.04.2023

Поради голем интерес за детскиот балетски спектакл „Петар Пан“, денеска на Денот на шегата и маските во Националната опера и балет ќе се одржат уште две претстави. Петар Пан, капетанот Кука, Ѕвончица, Венди, индијанци, пирати..

„Петар Пан“ - детска балетска претстава премиерно во НОБ

MakPress

„Петар Пан“ - детска балетска претстава вечерва премиерно во НОБ

Скопје инфо

MakPress

4 поврзани вести »

Серија книжевни гостувања низ Македонија: „Добри гости“ викендов во Тетово

Република - 01.04.2023

Издавачката куќа „ПНВ Публикации“ од Скопје на 1 април во Тетово ќе го реализира и второто издание на проектот „Добри гости“ преку кој иницира серија книжевни гостувања на автори од Скопје во внатрешноста на земјата на заеднички читања со локални ...

Второ издание на проектот „Добри гости“ во Тетово

Опсервер

Второ издание на проектот „Добри гости“ во Тетово

А1 On

MakPress

4 поврзани вести »

Нема место во зградата на Филхармонија за новиот Оркестар за џез музика?

Телма - 31.03.2023

Каде ќе работи новиот Оркестар за џез музика, за кој владата даде зелено светло за формирање пред десет дена? Ова прашање се поставува откако утрово вработени во Филхармонијата преку соопштение до јавноста реагира на одлуката на владата, Оркестарот ...

Во Филхармонија нема место и за Оркестар за џез?!

Вечер Прес

Македонската филхармонија со реакција до владата: Удомувањето на НУ Оркестар за џез би направило повеќе штета отколку полза, просторот не го дозволува тоа!

Курир

МКД Сакам да кажам Радио МОФ Република Независен Н.Македонија

9 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Интернетот е полн со „AI“ фотографии од папата Франциск, некои од нив се урнебесни

Канал5 - пред: 14 часа

Фотографија од папата во скафандер создадена од вештачка интелигенција деновиве кружи на интернет и ја виделе сите кои барем еднаш се логирале на некоја од социјалните мрежи. Се чини дека фотографијата за која милиони луѓе не можеа да проценат дали ...

Започна: Италија го забранува ChatGPT

USB

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Кајгана

Радио МОФ Пари Канал5 Канал5 Вечер Прес Lider Фактор Точка

25 поврзани вести »

Фотографијата со која Илон Маск тукушто го урна интернетот (ФОТО)

Фактор - пред: 21 часа

Предизвика лавина од коментари. Кога сте еден од најбогатите луѓе на светот, целата планета го следи секој ваш потег. И кога објавувате нешто малку поинакво на социјалните мрежи, тоа го урива интернетот.

Обама повеќе не е прв, сега Маск има најмногу следбеници на Твитер

Канал5

НЕОБИЧЕН СТАЈЛИНГ- Маск објави фотографија која го „скрши“ интернетот

Во Центар

Нетпрес Точка Локално Точка Локално Кајгана Курир Вечер Прес

18 поврзани вести »

Познати цените на серијата „Motorola Edge 40“ за Европа

Денар - пред: 16 часа

„Motorola“ неодамна лансираше неколку смартфони со пристапни цени на меѓународниот пазар, меѓу кои „ThinkPhone“ и одличниот „Moto G72“, но сите ја чекаат премиерата на водечките модели на брендот.

Први детали за телефонот Samsung Galaxy S24 Ultra

USB

Првите тестирања на новиот Snapdragon 7+ Gen 2 процесор

Телефони.мк

Порта Денар Кајгана

6 поврзани вести »
Сцена »

Има 21 година а бил со најубавите девојки од Холивуд: Пит Дејвидсон е прогласен за најпосакуван заводник во Холивуд ...

Во Центар - пред: 13 часа

Комичарот Пит Дејвидсон е повеќе познат по врските со познати убавици отколку по кариерата. Овој 29-годишник беше прогласен за најпосакуван холивудски заводник, а сега реши искрено да проговори за својот љубовен живот.

Пит Дејвидсон жали што е попознат по љубовните врски отколку по својата кариера

Макфакс

Пит Дејвидсон жали што е попознат по љубовните врски отколку по својата кариера

MTM

Press24

4 поврзани вести »

Вистинската љубов не брои години: Жељко Бебек слави годишнина од бракот со Ружица, која е 34 години помлада од него

Женски магазин - пред: 13 часа

Ги надминаа сите предрасуди Дека годините навистина се само бројка и дека човек сака додека е жив е најдобар доказ за музичката икона Жељко Бебек, кој љубовта на својот живот ја најде дури кога зачекори во шестата деценија, не грижејќи се за ...

За нив нема препреки: Жељко Бебек и неговата Ружица се сакаат како и првиот ден

Фактор

Жељко Бебек има четири деца и 34 години помлада жена: Ружица не му е само сопруга..

Мастило

Република Репортер

5 поврзани вести »

Црно а од одоздола ништо: Уште ова не сме го виделе од Јелена Карлеуша

Република - пред: 15 часа

Пејачката Јелена Карлеуша им ги запали главите на мажите со новите фотографии.Таа се појави во црна наметка со длабоко деколте, која откри дека не носи ништо одоздола. Оваа самодоверба Карлеуша ја усогласи со црни наочари.

Карлеуша се надмина: Интимните делови ги покри само со трака.. (ФОТО)

4NEWS

Цеца се присетила на срамот кој го доживеала: Влегла во автомобилот на непознат човек!

Убавина и Здравје

Убавина и Здравје Женски магазин Убавина и Здравје Убавина и Здравје PressingTV

8 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

ВИДЕО: Минималец на Јуве со Верона, тимот на Алегри и натаму сонува ЛШ

Gol.mk - пред: 13 часа

Фудбалерите на Јувентус одиграа уште еден одличен натпревар, барем од резултатски аспект и со 1-0 (0-0) ја совладаа Верона. Средбата од 28. коло на Серија А на „Алијанц Стадион“ во Торино беше решен на стартот на продолжението, а човек на одлука ...

ВИДЕО: Јувентус ја совлада Верона и од „минус 15“ се врати во борбата за ЛШ

Слободен Печат

Јувентус ја победи Верона

TopSport

Sport 1 24Фудбал Спортманија SportMedia МакФудбал Gol.mk Sport 1 Макфакс

12 поврзани вести »

Алкалоид покажа моќ, Вардар на колена во „Автокоманда“

Екипа - пред: 14 часа

Алкалоид приреди сензација во ракометниот плејоф на Македонија откако славеше со 22-21 над шампионот Вардар, нанесувајќи му го на актуелниот првак првиот овосезонски пораз на домашната сезона.

ВИДЕО: Серафимов „ладен“ како некогаш Кире – еве го победоносниот седмерец против Борко!

Gol.mk

Алкалоид испиша историја, Вардар си направи „од готово вересија“ за титулата (фотогалерија)

Екипа

TopSport SportMedia Gol.mk Екипа 24 Ракомет Gol.mk Спортманија Дерби

29 поврзани вести »

ВИДЕО: Тухел на дебито со Баерн ја „нокаутираше“ Борусија Дортмунд во Бундес лигата

Слободен Печат - пред: 15 часа

Баерн Минхен е лидер Бундеслигата по рутинска победа во натпревар кој требаше да покаже дали Борусија Дортмунд може да се справи со гигантот во трката за титулата. На „Алијанц Арена“ немаше дилема, новиот тренер на Баерн Томас Тухел имаше успешно ...

ВИДЕО: Баерн покажа кој е газда во Германија и се врати на врвот!

Gol.mk

Убедлива победа на Баерн во најголемото германско дерби

Sport M

Спортманија Sport 1 24Фудбал Дерби TopSport Спортклуб Екипа Sport M

51 поврзани вести во 6 поттеми »
Магазин »

Овие два хороскопски знаци во април ги чека огромна добивка: Ќе имаат шанси кои не се пропуштаат

Женски магазин - пред: 13 часа

Проверете кој според астролозите ќе биде најсреќен во овој месец Овен Генерално, оваа година е среќна за Овните, а тие особено ќе ги почувствуваат придобивките на финансиски план. Планетата Јупитер, која владее со среќата и богатството, се наоѓа ...

Во овие пет хороскопски знаци се раѓаат најинтелигентните деца

ТВ21

Пропадната шанса: За три хороскопски знаци новата недела ќе биде исполнета со неуспеси

Еспресо

Скопје24 Точка Еспресо Скопје инфо Еспресо Вести плус Скопје инфо Екран

26 поврзани вести »

Peugeot 308 – Автомобил на 2023 година во Македонија

Turbo1 - пред: 14 часа

» Националното стручно жири за избор на автомобил на годината во Македонија по 28-ми пат го избра победникот меѓу новитетите кои во текот на минатата година пристигнаа на нашиот пазар. Согласно критериумите на изборот, најуспешен меѓу седумте ...

ГИ КРАДАТ ЗА ДА СЕ ФАЛАТ НА ТИК-ТОК: Бранот кражби на Hyundai и Kia возилата, тренд што вртоглаво се шири низ САД

Пари

Викенд тарифа: Kia EV6 GT и Tesla Model 3 Performance во електро драг трка

Авто Плус

Sport 1 Локално 24auto Денар Екран 24Инфо Либертас OhridNews

18 поврзани вести »

Промени кои се знак на сексуална зрелост

Слободен Печат - 01.04.2023

Деновите кога не сте имале поим за сексот се далечно минато. Сега сексот е дел од вашиот секојдневен живот и навистина знаете што правите. Поголемиот дел од луѓето минуваат низ 5 промени кои се знак на сексуална зрелост.

Пет работи за кои мажите најмногу фантазираат во сексот

Женски магазин

Шест заблуди кои ви го уништуваат сексуалниот живот

Кајгана

Скопје инфо

4 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа· повеќе
Зборовите кажани у афект се оние кои секогаш сме ги мислеле ама не сме имале храброст да ги кажеме претходно :))
6ReTweets39Favorites·Details
од Калишта https://t.co/GeFDtmrRE5
13ReTweets102Favorites·Details
На твојот пат..
Ќе сретнеш луѓе на кои им требаш.
Ќе сретнеш и такви кои ти требаат.
Некој ќе чекори со тебе додека не стигне до својата цел.
Некој ќе се откаже.
Има и од оние што ќе ги разминеш
И такви со кои ќе останеш
Ама, патот е твој.
Сѐ што носи
Ти помага да се пронајдеш. https://t.co/jPQgi8Qeho
5ReTweets29Favorites·Details
@L_Traveler__ Отсуство на драга личност, присуство на погрешни луѓе, осаменост, изгубен сјај во очите, болка во душата од погрешни потези....празна душа како празна куќа полна со духови од минатото,
изгубен контактот со себе, како и контакт со остатокот од светот.
2ReTweets11Favorites·Details
Последните 6 часа· повеќе
Абе лек барам, ТОЛКУ ЛИ Е ТЕШКО, ЛУЃЕНЦА, ЕДЕН РЕТВИТ ДА НАПРАИТЕ...
Три часа стои твитов, 15 евра кошта лекот, 25 ќе дадам. Ретвит, не е тешко.... https://t.co/WJp0DW6Ok8
17ReTweets3Favorites·Details
Моментот на објавување нивна фотографија која ќе остави траен печат врз нивниот живот крајно ме разочарува од новинарската етика. https://t.co/MlVliZ6caS
10ReTweets87Favorites·Details
The Hounds - Kuku(Official Music Video)
https://t.co/yY1lG3CQvm
7ReTweets16Favorites·Details
Какво очекувам да биде времето утре, а какво уствари ќе биде https://t.co/URJKBhxnBw
6ReTweets22Favorites·Details

Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
ЕВН Македонија АД- Скопје
ADD Bulgaria OOD
PLC броила и дополнителна опрема
23/03/2023
27/03/2023
479,740,800 мкд
7,800,663 
2.
Јавно претпријатие за енергетски дејности “Струмица-Гас“ Струмица
Друштво за трговија и услуги СИ ЕН ЏИ СИСТЕМС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Набавка на природен гас
17/03/2023
27/03/2023
81,538,000 мкд
1,325,821 
3.
АД МЕПСО
Друштво со ограничена одговорност основано од едно лице ЕСМ ПРОДАЖБА ДООЕЛ Скопје
Tрошоци за набавка на ЕЕ за сопствени потреби на АД МЕПСО (Q2, Q3, Q4 2023)
29/03/2023
30/03/2023
63,861,600 мкд
1,038,400 
4.
Општина Струга
Друштво за трговија и услуги ЕНЕРЏИ ДЕЛИВЕРИ СОЛУШНС АД Скопје
Набавка на електрична енергија
20/02/2023
28/03/2023
36,000,000 мкд
585,366 
5.
Универзитет св.Кирил и Методиј Медицински Факултет Скопје
Друштво за промет и услуги БИОТЕК ДОО експорт-импорт Скопје
Комплет реагенси за автоматска екстракција компатибилни на abGenix или еквивалент и комплет тестови и реагенси за полимеразно верижна реакција во реално време компатибилни на инст...
24/03/2023
30/03/2023
24,530,625 мкд
398,872 
Видео
На денешен ден ...
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001