TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдени се двете исчезнати девојчиња – нивното исчезнување сѐ уште останува мистерија

Телма - пред: 19 часа

Цели два дена траеше потрагата „под дрво и под камен“, по сите паркови, улици и околината на училиштето „Лирија“. Денес околу пладне, полицијата ги пронајде малолетничките кои беа главна тема во јавноста, со апели за нивно пронаоѓање.

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

360 степени

Во Чаир се пронајдени двете исчезнати тинејџерки

МКД

Пронајдени Аниса и Мелиса

Сител

Пронајдени се 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса кои исчезнаа пред два дена

Канал5

Во паркот во Чаир пронајдени двете исчезнати малолетнички

Канал5

Пронајдени се двете исчезнати малолетнички, граѓанин ги видел кај паркот во Чаир

Слободен Печат

Телма Фактор Фокус Бриф А1 On +инфо Либертас ТВ21

81 поврзани вести во 5 поттеми »
Македонија »

Растот на платите на функционерите за 78% и денеска во фокусот на јавноста

Алсат-М - пред: 19 часа

Одлуката на Уставниот суд, која отвора пат за големо зголемување на платите на избраните и именуваните лица и денеска предизвикува големи реакции во политиката, но и во јавноста. Економистот Абил Бауш, оценува дека зголемувањето на платите нема да ...

ССМ: Една функционерска плата покрива две ипол до три синдикални минимални кошници

Опсервер

Реакции по одлуката со која се отвора пат за енормно зголемување на функционерските плати

Канал5

Независен Слободен Печат еМагазин Курир Фокус Канал5 Centar ТВ21

238 поврзани вести во 16 поттеми »

Војната во ДУИ на дневен ред во Мала Речица, опција е и разрешување на „огнените“ од партиските функции

Макфакс - пред: 20 часа

Војната помеѓу двете групи во ДУИ, може да заврши и со разрешување на „огнените“ од функциите во партијата. Ова се неофицијалните информации кои денеска доаѓаат од Мала Речица, каде ставовите ќе ги судрат двете страни – огнената група и останатото ...

Сите отворени прашања на „огнените“, денеска на седница на Централното претседателство на ДУИ

МКД

ДУИ на нов состанок, на дневен ред и револтот на „огнените“?

360 степени

Слободен Печат ТВ21 ТВ21 4NEWS 4NEWS Телма Фокус Слободен Печат

24 поврзани вести »

Невладиниот сектор со пародија посочи на недостигот на места во градинките во Прилеп додека изграден објект стои празен

Сител - пред: 19 часа

Со сечење на црвени ленти, конфети и голема ауфорија денеска беше отворена новата детска градинка во населбата Точила во Прилеп каде треба да се сместат 250 деца. И ова се би било во ред доколку не беше само една обична пародија за денот на шегата, ...

„Станица П.Е.Т.“: Локалната власт во Прилеп треба да го реши проблемот со градинките

Слободен Печат

Неизвесно кога ќе се отвори новата градинка во Прилеп за 252 деца

Опсервер
3 поврзани вести »
Економија »

Отворен Балкан: Ковачевски, Вучиќ и Рама ќе одат во Италија на саем за вино

360 степени - пред: 19 часа

Тројцата лидери утре и задутре ќе престојуваат во Италија на саемот за вино „VINITALY 2023“. Премиерот Димитар Ковачевски вчера при посетата на Белград рече дека на саемот ќе има штанд „Винска визија Отворен Балкан“ на која ќе се престават ...

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

Бизнис Вести

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

Опсервер

Бриф Слободен Печат

5 поврзани вести »

Минималната плата во Грција од денеска се зголемува на 780 евра

Бриф - пред: 22 часа

Денеска стапува во сила одлуката на грчката Влада за зголемување на минималната плата, која ќе изнесува 780 евра од 713 евра колку што беше претходно, јави дописничката на МИА од Атина. Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис преку Фејсбук коментираше ...

Нехумано и нечовечки е фунционерите да уживаат, а работниците да преживуваат – ССМ ја „искара“ власта

ММС

Минималецот се зголеми, но револтот за останатите плати не се намали

Deutsche Welle

МКД Независен Опсервер Либертас Опсервер +инфо Слободен Печат Во Центар

18 поврзани вести »

Возило на БРАКО стана единствен македонски производ сертифициран за меѓународен квалитет во лабораторијата на TUV во ...

Фактор - пред: 22 часа

Возилото за урбана хигиена на БРАКО, моделот 636, е сертифицирано за меѓународен квалитет од страна на германскиот институт TUV, ,,TÜV SÜD INDUSTRIE SERVICE GMBH” од Минхен. Возилото 636 на БРАКО е единствен производ од Македонија кој е сертифициран ...

ПРИЗНАНИЕ ОД ГЕРМАНСКИОТ ИНСТИТУТ TUV Возилото за урбана хигиена на „Брако“ доби сертификат

+инфо

Возилото за урбана хигиена на БРАКО доби сертификат од германскиот институт TUV

Опсервер

Во Центар Канал5 Опсервер МКД Фокус

8 поврзани вести »
Балкан »

Бугарија во нов обид за избор на Влада

Сител - пред: 19 часа

Утре во Бугарија ќе одржат парламентарни избори, петти по ред во последните две години. Овие избори следуваат по четири други на кои ниту една партија не можеше да обезбеди изборно мнозинство или да состави одржлива владина коалиција.

Бугарија утре гласа на избори: Кои партии се со најголема шанса да влезат во парламентот

360 степени

Бугарија утре повторно на избори, партиите повторно изедначени

Алсат-М

Р.С.Европа Независен

5 поврзани вести »

Политичка пензија или пресврт на Ѓукановиќ?

Deutsche Welle - пред: 21 часа

В недела, во вториот круг на претседателски избори во Црна Гора, граѓаните избираат меѓу Мило Ѓукановиќ и Јаков Милатовиќ. Двајцата најавуваат победа, но Ѓукановиќ прв пат е аутсајдер. Црна Гора в недела (02.04.2023) избира претседател во вториот ...

Црна Гора утре на втор круг за претседател ќе избира меѓу Ѓукановиќ и Милатовиќ

Слободен Печат

Изборниот молк во Црна Гора почнува на полноќ

Р.С.Европа

CivilMedia Локално Слободен Печат Р.С.Европа Lider Либертас Слободен Печат Мета

29 поврзани вести »

Грчкиот премиер вети дека ќе го доизгради ѕидот долж целата граница со Турција

Макфакс - пред: 20 часа

Грчкиот премиер, Киријакос Мицотакис, кој е во предизборна кампања, вети дека ќе го продолжи постоечкиот ѕид на границата со Турција за да ја покрие целата должина. Мицотакис, кој распиша општи избори за 21 мај, претседаваше со церемонијата на ...

Потпишан договор за изградба на дополнителни 35 километри гранична бариера меѓу Турција и Грција

Локално

Грција со нова 35-километарска ограда на границата со Турција ќе се штити од мигранти

Слободен Печат

Опсервер Во Центар Независен Во Центар Опсервер MakPress 24Инфо МКД

11 поврзани вести »
Свет »

Серија моќни торнада ги погодија САД: Четворица загинати, срушен покрив на театар

Сител - пред: 19 часа

Серијата силни торнада што вчера попладне зафатија 6 сојузни држави во САД однесоа најмалку 4 жртви. Гувернерката на Арканзас Сара Сандер соопшти дека две лица загинале во градот Вин и едно во главниот град Литл Рок. Повредени се над 30 лица.

Десет жртви по силното торнадо и грмотевици во САД

Нетпрес

СТРАШНО НЕВРЕМЕ – Силно торнадо опустоши неколку држави во САД, има и загинати: Погледнете го моментот кога се урна покрив на театар во Илиноис (фото/видео)

Во Центар

360 степени МКД Фактор Макфакс Во Центар Фактор Бизнис Вести Точка

24 поврзани вести »

ФОТОГАЛЕРИЈА | Папата Франциско ја напушти болницата во Рим и се врати во Ватикан – во добро расположение ги ...

Во Центар - пред: 20 часа

„ Сè уште сум жив “, се пошегува денес папата Франциско на излегување од болницата во која помина три дена поради респираторна инфекција. Да потсетиме, 86-годишниот Папа , кој боледува од голем број болести, пред два дена беше итно пренесен во ...

Папата Франциско излезе од болница: „Сè уште сум жив“

МКД

Папата Франциск денеска излезе од болница

Р.С.Европа

Deutsche Welle 360 степени Сакам да кажам +инфо Локално 4NEWS Либертас Локално

40 поврзани вести во 6 поттеми »

Русија претседава со Советот за безбедност на ОН и покрај противењето на Украина

Р.С.Европа - пред: 19 часа

Русија денеска го презеде претседавањето со Советот за безбедност на Обединетите нации (ОН), и покрај барањето на Украина другите членови на телото да го блокираат овој потег. Секој од 15-те членови на Советот, ротирачки го презема претседателството ...

Подољак: Претседавањето на Русија со Советот за безбедност на ОН претставува „силување на меѓународното право“

Нова ТВ

Русија го презеде претседавањето со СБ на ОН, за Кулеба тоа е „најлошата провоаприлска шега“

Слободен Печат

Нетпрес А1 On Мета МКД Опсервер Република CivilMedia Либертас

21 поврзани вести »
Скопје »

Априлијада – јас сум мафијаш, јас Елса, а јас мачка!

Алсат-М - пред: 20 часа

Денеска децата со разни костуми и маски го прославија Денот на шегата. Иако низ Скопје, но и во останатите градови во земјава имаше организирано манифестации, дождот на многу места им ги помати плановите.

ДОЖДОТ НЕ ГИ СПРЕЧИ НАЈМЛАДИТЕ ДА СЕ МАСКИРААТ - Денот на шегата се одбележува на повеќе локации

Фактор

„Првоаприлски хепенинг под маски“ денес на охридскиот плоштад

OhridNews

Сител ТВ21 Република Вистина.мк Kumanovo News Сител 24 Вести Скопје инфо

47 поврзани вести во 4 поттеми »

Арсовска почнува постапка за враќање на споменикот на Ќосето пред судовите

360 степени - пред: 1 ден

Споменикот во 2018 година беше отстранет од претходниот градоначалник, Петре Шилегов Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска почнува со постапка за да го врати споменикот на Андон Лазов-Ќосето пред комплексот судови во Скопје, пишува СДК.мк.

Арсовска ќе го враќа споменикот на Ќосето пред судовите во Скопје

Макфакс

Данела Арсовска почна постапка за да го врати споменикот на Ќосето пред судовите

Сакам да кажам

Скопје инфо 4NEWS Фокус Zoom Либертас 24Инфо Кајгана Слободен Печат

25 поврзани вести »
Црна Хроника »

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје – итно бил пренесен во болница

Курир - пред: 18 часа

На 31.03.2023 околу 11.20 часот во Полициска станица Карпош е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди е донесен повреден В.Г.(46) од Скопје. Според пријавеното, тој се повредил околу 10.30 часот, додека бил на ...

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје

Макфакс

46 годишен маж вработен во Зоолошка со тешки повреди пренесен на Клинички

Сител
3 поврзани вести »

Грчки државјанин пронајден мртов во стан во Карпош

Телма - 31.03.2023

Грчки државјанин е пронајден мртов во стан во скопската населба Карпош. Безживотното тело го пронашол негов колега кој веднаш пријавил во полиција. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, без траги на насилство.

МЛАД СКОПЈАНЕЦ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СВОЈОТ ДОМ – еве ги деталите

Курир

Грк починал во стан во Скопје, телото го пронашол колега

Слободен Печат

Макфакс Курир Сител Скопје инфо А1 On Нетпрес Press24 Centar

17 поврзани вести »

Кај турски државјанин на ГП „Табановце“ пронајдени непријавени 31 000 евра

А1 On - 01.04.2023

Непријавени 31 000 евра се пронајдени вчера при преглед на патничко возило „порше кајен“ со романски национални ознаки на граничниот премин „Табановце“. Како што информира МВР, преглед на возилото управувано од Ј.О.

Турски државјанин сакал да помине на „Табановце“ со непријавени 31.000 евра

Макфакс

При преглед кај турски државјанин на ГП Табановце пронајдена поголема сума непријавени пари, следува пријава

ТВ21

Скопје инфо Кумановски м. Курир Press24 4NEWS 24Инфо Lider Порта

25 поврзани вести »

Република »

Охрид се соочува со недостиг на паркинг во центарот на градот

Сител - пред: 19 часа

Охрид сеуште се соочува со недостиг од паркинг места. Најкритично е за време на празниците и во летната сезона кога има двојно или тројно повеќе возила.Гужви се создаваат во централното градско подрачје и стариот дел на градот каде поголемиот дел ...

Охрид се соочува со сообраќаен хаос

24 Вести

Јавна расправа за потребата од катна гаража во Охрид

Курир

OhridNews OhridNews 24Инфо Lider Опсервер MakPress

9 поврзани вести »

Ветераните на работните акции садеа садници околу езерото Младост по повод денот на акцијаштвото

Сакам да кажам - пред: 21 часа

Стотина македонски акцијаши ветерани го одбележаа Денот на акцијаштвото така што во околината на езерото Младост за два часа засадија 2.000 садници багрем. Работата не им беше тешка, имајќи предвид дека во младоста градеа пруги, автопатишта, ...

Над велешко езеро Младост засадени две илјади багремови дрвца

Бизнис Вести

Садници багрем засадени на опожарената месност Пресечена Скала кај Кочани

Опсервер

Курир Опсервер

5 поврзани вести »
Култура »

На Денот на шегата и маските уште две претстави на „Петар Пан“

А1 On - 01.04.2023

Поради голем интерес за детскиот балетски спектакл „Петар Пан“, денеска на Денот на шегата и маските во Националната опера и балет ќе се одржат уште две претстави. Петар Пан, капетанот Кука, Ѕвончица, Венди, индијанци, пирати..

„Петар Пан“ - детска балетска претстава премиерно во НОБ

MakPress

„Петар Пан“ - детска балетска претстава вечерва премиерно во НОБ

Скопје инфо
3 поврзани вести »

Серија книжевни гостувања низ Македонија: „Добри гости“ викендов во Тетово

Република - 01.04.2023

Издавачката куќа „ПНВ Публикации“ од Скопје на 1 април во Тетово ќе го реализира и второто издание на проектот „Добри гости“ преку кој иницира серија книжевни гостувања на автори од Скопје во внатрешноста на земјата на заеднички читања со локални ...

Второ издание на проектот „Добри гости“ во Тетово

Опсервер

Второ издание на проектот „Добри гости“ во Тетово

А1 On
3 поврзани вести »

Драмското студио „Летечка театарска трупа“ Тетово со подготовки и за премиера на приказната за „Пепелашка“

Во Центар - 31.03.2023

– Драмското студио „Летечка театарска трупа“-Тетово се подготува за премиерна изведба на претставата за деца „Пепелашка“ во режија на Владимир Јовановски. Премиерата се подготува за 18 април во 19:00 часот, на големата сцена во Центарот за култура ...

Драмското студио „Летечка театарска трупа“ Тетово со подготовки и за премиера на приказната за „Пепелашка“

Опсервер

Драмското студио „Летечка театарска трупа“ Тетово со подготовки и за премиера на приказната за „Пепелашка“

MakPress
3 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Фотографијата со која Илон Маск тукушто го урна интернетот (ФОТО)

Фактор - пред: 20 часа

Предизвика лавина од коментари. Кога сте еден од најбогатите луѓе на светот, целата планета го следи секој ваш потег. И кога објавувате нешто малку поинакво на социјалните мрежи, тоа го урива интернетот.

НЕОБИЧЕН СТАЈЛИНГ- Маск објави фотографија која го „скрши“ интернетот

Во Центар

„Стасува наплатата“, предупредува Маск

Нетпрес

Точка Точка Кајгана Локално Локално Вечер Прес Канал5 Точка

18 поврзани вести »

Италија ја забрани употребата на „ChatGPT“

Радио МОФ - 01.04.2023

Италија стана првата западна земја што го забрани користењето на напредниот чет-бот, „ChatGPT“. Италијанскиот орган за заштита на податоците изрази загриженост за приватноста во врска со моделот на вештачка интелигенција (ВИ) креиран од ...

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Кајгана

НЕ СТИВНУВААТ БАРАЊАТА ДА СЕ БЛОКИРА РАЗВОЈОТ НА ВИ: Создавачот на ChatGPT обвинет за кршење на федералниот трговски закон

Пари

Канал5 Вечер Прес Lider Точка Фактор Курир Независен Automedia

27 поврзани вести »

Mercedes најавува премиера на првиот електричен Maybach

Automedia - пред: 23 часа

Mercedes-Maybach EQS SUV е прв модел на најпретставителната германска марка што вози на струја. Не е помалку важно тоа што дизајнот е дело на Славче Таневски. Најголемата гордост на германската автомобилска индустрија, марката Maybach, на 17-ти ...

Mercedes-Benz GLC Coupe – Видео

Авто Магазин

Наскоро пристигнува и Maybach со електричен мотор

Телефони.мк

Порта

4 поврзани вести »
Сцена »

ФОТО | Антониа Гиговска се маскираше во Харли Квин, единствената љубов на нејзиниот Џокер

Слободен Печат - пред: 19 часа

Денеска е Денот на шегата – ден кога многумина прават разни шеги и се маскираат во своите омилени фиктивни ликови или јавни личности. Едни од нив се и младата пејачка Антониа Гиговска и нејзиниот свршеник Роберт Спасенцовски , кои неодамна беа во ...

Антониа Гиговска и свршеникот маскирани за 1-ви Април – Како пејачката го поддржа својот сакан? (фото)

Црнобело

(ФОТО) „Кралицата на Џокер“: Антониа Гиговска објави први фотографии со новиот избраник

Точка

Репортер Хаштаг Црнобело

6 поврзани вести »

За нив нема препреки: Жељко Бебек и неговата Ружица се сакаат како и првиот ден

Фактор - пред: 20 часа

Љубовната приказна за Бебек и неговата Ружица трае веќе 23 години, а хемијата меѓу нив сè уште не исчезнала. Љубовта помеѓу 75-годишниот Жељко Бебек и неговата прекрасна 34-години помлада сопруга Ружица се случила, каде на друго место туку на ...

Жељко Бебек за сопругата: Ја запознав кога таа имаше 18, а јас 52 години, таа се роди кога јас ја објавив „Битанга и принцеза“

Република

Жељко Бебек: Ружица имаше 18 години, а јас 52 кога се вљубивме, бев искусен волк

Репортер

Мастило

4 поврзани вести »

„Мојот последен здив“ – промовирана автобиографијата на Луис Бињуел

Макфакс - 31.03.2023

Во средата, во полната киносала на Кинотеката беше промовирана автобиографијата на големиот шпански режисер Луис Буњуел, насловена „Мојот последен здив“. Промотори на ова издание беа историчарот на уметност и заменик-амбасадор во Шпанската амбасада ...

Кинотеката ја објави субјективната автобиографија „Мојот последен здив“ од Луис Буњуел

Слободен Печат

Во „Мојот последен здив“, автобиографијата на големиот шпански режисер Луис Буњуел се гледа една Шпанија која е рестргната помеѓу традицијата и револуцијата

Република

Вечер Прес

4 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

Клоп е бесен: Не им кажав ништо на фудбалерите, знаат што мислам!

24Фудбал - пред: 19 часа

Јирген Клоп е разочаран од изданието на своите фудбалери во дербито против Манчестер Сити, вели дека можеле да загубат и поубедливо. Ливерпул загуби со 4-1 на гостувањето кај Манчестер Сити.

Клоп огорчен: Игравме само со четири играчи на теренот…..

Дерби

ВИДЕО: Гвардиола со луда прослава, Цимикас и Артур останаа воздржани

Gol.mk

Слободен Печат Gol.mk Дерби Спортклуб Екипа Sport 1 Спортски Sport M

50 поврзани вести во 8 поттеми »

ВИДЕО: Брат удри на брат, „лавовите“ го гризнаа Работнички

Gol.mk - пред: 18 часа

Екипата на Македонија ЃП си ја заврши работата, го одбрани домашниот терен од Работнички (2-1) во првиот натпревар од 25. коло во Првата македонска фудбалска лига ( ПМФЛ ) и се израмни на петтото место со Брегалница со ист број на бодови.

Скопската пресметка за „лавовите“ - џокерот Алексовски го реши Рабтнички (ФОТО)

Sport 1

Работнички играше подобро, но „лавовите“ стигнаа до триумф во Ѓорче Петров

МакФудбал

SportMedia Спортклуб Екипа Gol.mk Фактор Телма Екипа МакФудбал

12 поврзани вести »

Дефанзивец со манири на врвен фудбалски мајстор: Арнау изведе фудбалска бравура во Ла Лига (Видео)

Дерби - пред: 18 часа

Џирона го доби малото каталонско дерби против Еспањол и побегна од опасната зона, а со тоа му зададе тежок удар на ривалот кој останува грчевито да се бори за опстанок. Домашниот тим беше подобар и поактивен и заслужено ги освои трите бода, кои пак ...

Стуани од пенал го реши каталонското дерби

TopSport

ВИДЕО: Малото каталонско дерби за Џирона, Еспањол остана со празни раце

Gol.mk

Спортманија Sport 1 SportMedia 24Фудбал Макфакс

8 поврзани вести »

Анчелоти: Презадоволен сум од интересот од Бразил, но јас сум човек со принципи

Дерби

Лапорта: Знам какви ми се непријателите, но ќе се борам до крај!

СуперСпорт

Костоски го водеше ТФТ до победа над Струмица

Слободен Печат

Дејвис се жали на повреда, а двете екипи играа уште четири напади (Видео)

СуперСпорт

ВАР и во Автокоманда – судиите ќе прегледуваат спорни ситуации на двобојот меѓу Алкалоид и Вардар

24 Ракомет

ЛШ ќе се игра и за викенд, тренерите добија право на челенџ

TopSport

Неверојатен поен ги крена сите на нозе: Алкараз и Синер ги воодушевија сите во Мајами (Видео)

СуперСпорт

(Видео) Ѓоковиќ почести момче со сто евра, неговиот гест предизвика полемики: „Малку е, требал стан во Белград да му купи…“

Еспресо

Хаос во гаражата на Ферари: Средбата меѓу Саинц и Леклер по квалификациите доволно говори се

Спортклуб

ВИДЕО: Навивач истрча на теренот и клекна да запроси девојка – следуваше нокаут

ТВ21
Магазин »

Три хороскопски знаци кои се предодредени за живот полн со успех

Скопје24 - пред: 21 часа

Секој има своја дефиниција за успех. Во зависност од вашите вредности и цели, успехот може да биде сè, од помагање на заедницата до тоа да се биде извршен директор. Дали ќе бидете успешни, ако им се верува на ѕвездите и астролозите, влијае и ...

Април ќе биде најсреќен за овие 3 хороскопски знаци: Нив ѕвездите ќе им бидат наклонети пролетва

Точка

Ќе бидат изневерени од најблиските: Април ќе им донесе разделба и болка на два хороскопски знаци

Еспресо

Скопје инфо Еспресо Вести плус Скопје инфо Екран Женски магазин Еспресо Точка

27 поврзани вести »

Лила Филиповска објави ретро видеа од почетокот на кариерата: „Син ми праша дали бил роден тогаш“

Црнобело - пред: 19 часа

„Малку времеплов и многу носталгија. Мојата љубов, квизовите! Син ми ме праша дали бил роден тогаш“ - напиша меѓу другото, познатата ТВ водителка Лила Филиповска. Додека во последниот период привлекува внимание со тоа што отворено и искрено зборува ...

Кога си силен во умот, ќе поместиш и планини: Лила зборуваше за битката со ракот

Скопје инфо

Не успеав да се справам со тагата: Лила раскажува за смртта на татка си кој почина од рак

Мастило

Република Вистина.мк

5 поврзани вести »

ГИ КРАДАТ ЗА ДА СЕ ФАЛАТ НА ТИК-ТОК: Бранот кражби на Hyundai и Kia возилата, тренд што вртоглаво се шири низ САД

Пари - пред: 21 часа

Зголемените кражби на автомобили на одредени модели на Hyundai и Kia, тренд што започна во американскиот среден запад и беше раширен со видеа на социјалните мрежи, стигна до најголемиот американски град.

Викенд тарифа: Kia EV6 GT и Tesla Model 3 Performance во електро драг трка

Авто Плус

Избран „Автомобил на годината во Македонија“ за 2023 година!

Sport 1

Локално 24auto Денар Екран 24Инфо Либертас OhridNews Во Центар

17 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа· повеќе
Сакав да купам хамбургери за ручек, ама страв ми е да не ми се напраи кит.
Сепак ќе јадеме нешо помалку калорично.
Љубов е коа се мисли и на здравјето❤️
3ReTweets4Favorites·Details
ИЗГУБЕН РАНЕЦ ВО КАПИШТЕЦ КАЈ МЛЕЧЕН, ПОСЛЕДЕН ОСТАВЕН ВО КЛАДИЛНИЦАТА ОДМА ДО КАЗИНОТО КАЈ ШТО БЕШЕ ВЧЕРА УБИСТВОТО.

не ми е за ранецот, внатре ми е пасошот и ми треба за патување оваа недела, ве замолувам за РТ.

НЕ Е АПРИЛИЛИЛИ. https://t.co/UOOAMc7UDO
3ReTweets4Favorites·Details
ПрвоАприлскиве фори ви се помртви от мојот сексуален живот....
3ReTweets11Favorites·Details
@eftelijanamajka @kristinna_vel Еве ви и-набрав за да развеселам ;) https://t.co/oykj1W9lgC
2ReTweets3Favorites·Details
Последните 6 часа· повеќе
МВР ги нашла децата! Родителите ќе си ги земат од станица! Браво 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 https://t.co/g0h3HLVsRa
56ReTweets154Favorites·Details
Ова заслужува да го поздравиме.
👍 https://t.co/vEduIMjXTI
32ReTweets118Favorites·Details
Значи, значи! 🫶🏼

Спотот можи да го изгледате тука: https://t.co/55avrxXfrY https://t.co/lyHRGotT0e
8ReTweets20Favorites·Details
Полека но сигурно feed-от ни транзитира кон потопли тонови што значи дека се спремаме за пролет 💫

За тие што не не следат: Профилот се вика ministry.of.skincare, секоја недела одговараме прашања поврзани со козметика и многу ни значи вашата поддршка 💙
#козметиказалице https://t.co/JK2w2jn9lu
5ReTweets19Favorites·Details
поголема превара од Лајонес е, што нѐ убедија дека синото брише пенкало https://t.co/UTKOdhb3YQ
9ReTweets77Favorites·Details

Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
ЕВН Македонија АД- Скопје
ADD Bulgaria OOD
PLC броила и дополнителна опрема
23/03/2023
27/03/2023
479,740,800 мкд
7,800,663 
2.
Јавно претпријатие за енергетски дејности “Струмица-Гас“ Струмица
Друштво за трговија и услуги СИ ЕН ЏИ СИСТЕМС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Набавка на природен гас
17/03/2023
27/03/2023
81,538,000 мкд
1,325,821 
3.
АД МЕПСО
Друштво со ограничена одговорност основано од едно лице ЕСМ ПРОДАЖБА ДООЕЛ Скопје
Tрошоци за набавка на ЕЕ за сопствени потреби на АД МЕПСО (Q2, Q3, Q4 2023)
29/03/2023
30/03/2023
63,861,600 мкд
1,038,400 
4.
Општина Струга
Друштво за трговија и услуги ЕНЕРЏИ ДЕЛИВЕРИ СОЛУШНС АД Скопје
Набавка на електрична енергија
20/02/2023
28/03/2023
36,000,000 мкд
585,366 
5.
Универзитет св.Кирил и Методиј Медицински Факултет Скопје
Друштво за промет и услуги БИОТЕК ДОО експорт-импорт Скопје
Комплет реагенси за автоматска екстракција компатибилни на abGenix или еквивалент и комплет тестови и реагенси за полимеразно верижна реакција во реално време компатибилни на инст...
24/03/2023
30/03/2023
24,530,625 мкд
398,872 
Видео
На денешен ден ...
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001