TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратениците изгласаа измените на Изборниот законик да се донесат по скратена постапка

24 Вести - тукушто објавено

Со 85 гласа за, 2 против и 5 воздржани Собранието ја изгласа потребата за изменитена Изборниот законик да се носат по скратена постапка. Собранискиот спикер, Талат Џафери ги задолжи претседателите на матичните комисии за политички систем и ...

Морачанин: Изборниот законик ги фаворизира четирите најголеми партии

360 степени

Поднесени 500 амандмани на Предлог измените на Изборниот законик

МКД

Поднесени 500 амандмани на Предлог измените на Изборниот законик

Слободен Печат

Поднесени 500 амандмани на Предлог измените на Изборниот законик

Либертас

Собранието затрупано: 500 амандмани ќе исправаат криви дрини во Изборниот законик

+инфо

Поднесени 500 амандмани на Предлог измените на Изборниот законик

Нова ТВ

Вечер Прес 24Инфо Н.Македонија Независен ТВ21 Локално Р.С.Европа 360 степени

95 поврзани вести во 4 поттеми »

Вучиќ: Tој што работи во Белград, може да работи и во Скопје и Тирана и обратно

МКД - тукушто објавено

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска пристигна во дводневна посета на Скопје, каде ќе се сретне со премиерите на Македонија, Зоран Заев и Албанија, Еди Рама, во рамки на регионалната иницијатива за соработка позната како „Мини Шенген".

Вучиќ: За Србија посетата на Скопје е многу важна

Слободен Печат

Вучиќ: За Србија посетата на Скопје е многу важна

Либертас

ФОТО/ВИДЕО: Заев ги шеташе Рама и Вучиќ низ Скопје, па ги почасти со кафе на плоштад

ТВ21

Слободен Печат ТВ21 Независен 24 Вести Zoom Frontline Локално Frontline

56 поврзани вести во 5 поттеми »

Пратениците го изгласаа ребалансот на Буџетот

360 степени - пред: 42 мин

По пет дена расправа, со 56 гласови „за“ и 37 „против“, пратениците денеска попладне го изгласаа ребалансот на Буџетот за 2021 година. За власта, ребалансот е развоен и со повеќе пари за стабилизирање на економијата, а за опозицијата е расипнички и ...

Донесен ребалансот на Буџетот, финансии за поддршка на стопанството и граѓаните

Либертас

Донесен ребалансот на Буџетот

Либертас

Собранието го изгласа ребалансот на буџетот

MTM

Слободен Печат +инфо Нова ТВ Фактор ТВ21 24 Вести Р.С.Европа Н.Македонија

125 поврзани вести во 7 поттеми »
Македонија »

Адвокатите велат здравјето на Камчев е алармантно, но од Шутка негираат

ММС - тукушто објавено

Адвокатскиот тим на бизнисменот Јордан Камчев денес повторно информираше за неговата здравствена состојб. Во соопштението што го испратија во медиумите велат дека денес, при редовната посета на Камчев, повторно го констатирале она кое изминатите ...

Здравствената состојба на Камчев континуирано се влошува, велат Ристески и Михајлоски

Вечер Прес

Кристина Камчева Стојческа е нов директор на Орка Холдинг

Либертас

Слободен Печат Либертас еМагазин Фокус 360 степени 360 степени МКД ТВ21

51 поврзани вести во 6 поттеми »

Нови 47 случаи со Ковид-19, 14 оздравени, нема починати пациенти

OhridNews - пред: 2 часа

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, Струмица и Валандово – по 2, Велес и ...

Нови 47 заболени од ковид-19 за едно деноноќие, водат Скопје и Тетово

360 степени

Нови 47 случаи на ковид-19, нема починати пациенти

МКД

Вечер Прес 24 Вести Сакам да кажам MTM Слободен Печат Р.С.Европа Фокус Радио МОФ

106 поврзани вести во 7 поттеми »

Шахпаска за ТВ Тера: За изградба на детската градинка во Битола вложивме еден милион евра

Слободен Печат - пред: 56 мин

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во интервју за битолската телевизија Тера, рече дека во изминатите четири години отворени се 59 детски градинки, нешто што не може да се спореди со претходната влада.

Шахпаска апелира до сите вработени од градинките да се вакцинираат

Либертас

Шахпаска апелира до сите вработени од градинките да се вакцинираат

МКД

Слободен Печат Нова ТВ Независен 24Инфо Н.Македонија MakPress Frontline Локално

30 поврзани вести во 5 поттеми »
Економија »

Република Српска забрани увоз на 400 кг македонски сливи

360 степени - пред: 4 часа

Во сливите се пронајдени остатоци од пестициди над максимално дозволеното ниво Републичката фитосанитарна инспекција на Република Српска забрани увоз на пратка од 400 килограми сливи со потекло од Северна Македонија.

Во Република Српска забранет увоз на 400 килограми македонски сливи

Фокус

Во Република Српска забранет увоз на 400 килограми македонски сливи

МКД

ММС Слободен Печат Вечер Прес ТВ21 Либертас +инфо Нова ТВ MakPress

24 поврзани вести »

Нафтата рипна до 75 долари за барел

+инфо - пред: 1 час

ОПЕК се согласи од август да го зголеми дневното снабдување на светските пазари за 400.000 барели и дополнително да ги намали минатогодишните рекордни намалувања, но некои аналитичари велат дека тоа нема да биде доволно бидејќи очекуваат годинава ...

Нафтата се доближува до 75 долари за барел

Нова ТВ

Нафтата се доближува до 75 долари за барел

ТВ21

Либертас Вечер Прес Независен Frontline Бизнис Вести Опсервер iPortal Иновативност

12 поврзани вести »

Владата усвои предлог закон за минерални суровини – се зголемуваат ингеренциите на инспекторатите и општините

ТВ21 - пред: 38 мин

Владата ги усвои измените и дополнувањата за предлог Законот за минерални сировини. Законот пред извесно време беше во собраниска процедура, но беше повлечен од Министерството за економија заради доработка, со што се направени неколку измени и ...

Се заоструваат условите за работа на концесионерите

24 Вести

Бектеши: Со доработениот закон за минерални суровини се заоструваат условите за работа на концесионерите

MTM

ММС Независен MakPress Zoom Вечер Прес Н.Македонија Локално Frontline

24 поврзани вести »
Балкан »

Кризен штаб на Србија: Трета доза вакцина за лицата со одредени хронични болести

Либертас - тукушто објавено

– Српскиот кризен штаб за сузбивање на корнавирусот денеска одлучи на граѓаните кои имаат одредени болести да им препорача трета доза од вакцината против заразата, јави дописникот на МИА од Белград.

Во Србија трета доза вакцина за лицата со хронични болести

Фокус

Кризен штаб на Србија: Трета доза вакцина за лицата со одредени хронични болести

Нова ТВ

+инфо Слободен Печат Независен Бизнис Вести Курир Press24 Република

10 поврзани вести »

Голем пожар кај најпознатите турски летувалишта

Фокус - пред: 42 мин

Шумски пожар избувна денеска околу пладне во близина на Анталија во градот Сиде. Пожарот избувна во шума недалеку од Анталија. Поради близината на туристичките места, во хотелите нема струја и вода.

(ВИДЕО) Голем пожар во Анталија – Во хотелите нема струја и вода, жителите се евакуираат

ММС

Во Анталија две села целосно изгореа во пожар

Фактор

24Инфо ТВ21 Р.С.Европа Слободен Печат Либертас Вечер Прес +инфо Нова ТВ

19 поврзани вести »

Во Србија има повеќе од 300 нови случаи, „експлодира“ бројката на новозаразени

Фактор - тукушто објавено

Во Србија „експлодира“ бројката на новозаразени со коронавирусот. Тамошните експерти предупредуваат дека епидемијата ќе зададе уште еден „удар“, а според пишувањето на Б92, се чини дека тоа веќе и се случува.

Во Србија „експлодира“ бројката на новозаразени- медиумите предупредуваат на нов бран

Либертас

Во Србија експлодира бројката на новозаразени, медиумите предупредуваат на нов бран

MTM

Н.Македонија Press24 Точка Локално Lider Република

9 поврзани вести »
Свет »

Кои се симптомите на Делта варијантата на КОВИД-19

MTM - тукушто објавено

Симптомите на коронавирус се добро познати. Кашлица, треска, течење на носот и губење на чувството за мирис и вкус се знаци на можна инфекција со КОВИД-19. Особеноста на инфекцијата со мутацијата Делта е тоа што нема губење на вкус и мирис.

„Фајзер“: Третата доза од вакцината ја зголемува заштитата од делта сојот до 100 пати

Либертас

Фајзер: Третата доза од вакцината обезбедува 100 пати поголема заштита од делта сојот

Вечер Прес

Фокус Кајгана +инфо Нова ТВ Либертас Вечер Прес Нова ТВ Бизнис Вести

72 поврзани вести во 5 поттеми »

Англија го укинува карантинот за вакцинираните патници од ЕУ и САД

Либертас - тукушто објавено

Англија од следната недела на сите вакцинирани посетители од Европската унија и САД ќе им овозможи да влезат во земјата без задолжителен карантин, соопшти денеска британскиот министер за транспорт, Грант Шапс, што е веста што долго ја очекуваа ...

Вакцинираните патници од ЕУ и САД без карантин ќе можат да престојуваат во Англија

Слободен Печат

Англија го укинува карантинот за вакцинираните патници од ЕУ и САД

Нова ТВ

24Инфо Zoom Frontline Локално Бизнис Вести Курир Денешен

10 поврзани вести »

Светот ќе биде вакциниран кон крајот на 2024 година?

Фактор - пред: 2 часа

Со сегашното темпо светот ќе биде вакциниран кон крајот на 2024 година. Министерот за надворешни работи на Британија, Доминик Раб, предупреди дека со сегашното темпо на вакцинација, светот ќе се вакцинира против коронавирусот дури до 2024 година.

Раб: Со досегашното темпо светот ќе се вакцинира дури кон крајот на 2024

Фокус

Раб: Со вакво темпо светот ќе биде вакциниран дури кон крајот на 2024 година

Слободен Печат

Либертас Нова ТВ 24Инфо Независен Опсервер Lider Канал5

10 поврзани вести »
Скопје »

Улици од Центар утре без вода

MTM - пред: 56 мин

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре, 29.07.2021 година, поради уличен дефект од Ф-80 мм на ул. Коле Неделковски 22 во нас. Центар, без водоснабдување од 08:00 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците на дел од ул.

Без вода утре дел од Центар

Нетпрес

Дел од Центар утре без вода

Скопско Ехо

Курир Скопје инфо

5 поврзани вести »

Стоилковски: Власта 85.000 градежни квадрати продаде за 70 денари за квадратен метар

МКД - пред: 5 часа

85 илјади метри квадратни метри, парк, шума, природа… продадено е по цена од речиси 70 метри квадратни стан во центарот на Скопје. 85.000 метри квадратни, сега градежно земјиште тука од СРЦ Треска, сега градежно земјиште, е продадено по цена од само ...

Стоилковски: 85.000 градежни квадрати продадени колку за 70 станбени квадрати во Скопје

MakPress

Стоилковски: 85.000 градежни квадрати продадени колку за 70 станбени квадрати во Скопје

24Инфо

Опсервер Република Курир Канал5 Сител Нетпрес Press24 Lider

11 поврзани вести »

Градот Скопје ќе прска против ларви од комарци

MakPress - пред: 4 часа

Градот Скопје ги известува граѓаните дека на ден 30.07.2021 година (петок) ќе се прска против ларви од комарци, според следниот план: - Авионската дезинсекција против ларви од комарци на подрачјето на градот Скопје ќе се врши на 30.07.2021 година ...

Град Скопје в петок ќе прска против ларви од комарци

MTM

Град Скопје ќе прска против ларви од комарци

Мета

Вечер Прес Слободен Печат ТВ21 +инфо Нова ТВ Centar 24Инфо Независен

20 поврзани вести »
Црна Хроника »

Во голема полициска акција во Скопје уапсени 12 дилери на дрога и оружје, меѓу кои e и полицаец

360 степени - пред: 4 часа

Постапувајќи по наредби од судија за претходна постапка, МВР денеска изврши претреси на вкупно 20 локации, а во врска со предмет за трговија со дрога и со оружје. Во акцијата, приведени се 12 лица, а по уште три други лица кои биле дел од групата се ...

Полицијата уапси 12-члена нарко-група од Скопје, меѓу нив и полицаец

Сакам да кажам

Уапсени 12 лица во акцијата во Скопје, по тројца се трага

Фокус

Нова ТВ Бриф МКД Либертас Вечер Прес ТВ21 +инфо Нова ТВ

38 поврзани вести во 5 поттеми »

Избувна голем пожар во подножјето на Осоговските планини

Вечер Прес - пред: 1 час

Попладнево околу 16 часот избувна голем шумски пожар во подножјето на Осоговските Планини, на околу еден километар над Кочани. Огнот зафати борова шума на површина од околу 10 хектари, а помогнат од силниот ветер брзо се шири во правец на градот и ...

Голем шумски пожар над Кочани

ТВ21

Голем шумски пожар над Кочани

Р.С.Европа

МКД Слободен Печат ММС Zoom Локално Канал5 Сител Press24

11 поврзани вести »

Голема полициска акција во Сингелиќ – уапсени 12 лица, меѓу нив и полицаец

ТВ21 - пред: 32 мин

Рано утрово полицијата и специјалната единица презема акција на неколку локации во населбата Синѓелиќ во Скопје. По долга истрага, како што велат од МВР, од слобода се лишени 12 лица на возраст од 18 до 47 години.

Голема полициска акција во Скопје, приведен и полицаец

24 Вести

Голема полициска акција во Сингелиќ – уапсени 12 лица, меѓу нив и полицаец

Zoom

Centar MakPress 360 степени Слободен Печат Р.С.Европа 24 Вести ТВ21 Слободен Печат

45 поврзани вести во 6 поттеми »

Република »

Филипче: Болните од рак на црн дроб за прв пат имаат терапија која е воведена на КИБФС и на Клиниката за ...

Вечер Прес - пред: 1 час

Денеска, на светскиот ден за борба против карцином на црн дроб, со здружението Хепар потпишана е Декларација за усвојување и воведување на стандарди за превенција, рана дијагностика и лекување на ова заболување, соопшти на Фејсбук министерот Филипче.

Потпишана Првата Национална декларација за борба против ракот

ТВ21

Потпишана Првата Национална декларација за борба против ракот

Zoom

Тера

4 поврзани вести »

СДСМ организира крводарителска акција во партиските простории

Kumanovo News - пред: 5 часа

СДСМ Куманово утре во партиските простории ја организира традиционалната крводарителска акција, по повод 2-Август. „По тој повод и оваа година, Ве покануваме, сите хумани сограѓани да се приклучите на крводарителската акција која ќе се одржи во ...

СДСМ Куманово организира крводарителска акција

Кумановски м.

Традиционална крводарителска акција во Општина Илинден

MakPress

24Инфо

4 поврзани вести »

Загрижуваат бројките со црнодробниот карцином

Н.Македонија - пред: 7 часа

Бројките со црнодробниот карцином стануваат загрижувачки. Најновите податоци покажуваат дека оваа болест го зазема третото место по смртност во светот, велат од Хепар центарот -Битола, кој заедно со Центарот за јавно здравје и Црвениот крст ја ...

„Не може да чека“: Оваа болест убива повеќе луѓе од сида, туберкулоза и маларија

Кумановски м.

Светски ден на Хепатитис: Напорите за елиминација на болеста забавени поради пандемијата

Точка

Сакам да кажам Тера

5 поврзани вести »
Култура »

„Тито и Дино” е првата македонска сликовница целосно изработена со кирилски фонт за дислексија

Независен - пред: 3 часа

Илустрираната книга за деца „Тито и Дино”, која неодамна излезе од печат во издание на „Либи”, дел од „Арс Ламина – публикации”, е првата македонска сликовница целосно изработена со специјален фонт за дислексија. Во делото од авторката Ј.

„Тито и Дино“ е првата македонска сликовница целосно изработена со кирилски фонт за дислексија

MakPress

„Тито и Дино“ е првата македонска сликовница целосно изработена со кирилски фонт за дислексија

МКД

Фактор Бизнис Вести Република Хаштаг

7 поврзани вести »

„Вера сонува за морето“ на Интернационалниот филмски фестивал во Венеција

MakPress - пред: 5 часа

Република Македонија, по 21 година, со филмот „Вера сонува за морето“ повторно учествува во селекција на најстариот и најпрестижниот филмски фестивал од А категорија, Интернационалниот филмски фестивал во Венеција.

„Вера сонува за морето“ на Красниќи на Мостра

Независен

„Вера сонува за морето“ на Интернационалниот филмски фестивал во Венеција

Либертас

+инфо Кајгана Опсервер Окно

7 поврзани вести »

„Танец“ и „Ладо“ со заеднички концерт во охрид посветен на здравствените работници

Сакам да кажам - пред: 6 часа

Ансамблите на народни игри и песни „Танец“ од Македонија и „Ладо“ од Хрватска вечерва ќе имаат заеднички концерт на Охридско лето, од 22 часот во Антички театар. Концертот е хуманитарен и како што велат од фестивалот, средствата собрани од ...

Најубавото од фолклорот од С Македонија и Хрватска вечерва на Античкиот театар со концертот на „Танец“ и „Ладо“

24 Вести

Концерт на „Танец“ и хрватскиот фолкорен ансамбл „Ладо“

OhridNews

МКД Вечер Прес Либертас Независен Локално MakPress Опсервер Тера

15 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Телескопот Hubble откри докази за испарување на вода на месечина на Јупитер

Кајгана - пред: 4 часа

Благодарение на вселенскиот телескоп Hubble, научниците дојдоа до докази за испарување вода на Ганимед, најголемата месечина на Јупитер. Во истражувањето се користени нови и архивски податоци собрани со помош на Hubble во процесот на трагање по ...

НАСА пронајде водена пареа на Јупитеровата месечина Ганимед

Мета

НАСА забележа водена пареа на Јупитеровиот Ганимед

МКД

Кумановски м. Zoom Алсат-М

6 поврзани вести »

[Видео] Повредени лососи пливаат во жешка вода поради топлотен бран

Радио МОФ - пред: 5 часа

Конзерваторска група го снимила видеото по топлотниот бран во северозападниот дел на Пацификот, откако температурите на водата надминаа 21 степен , пренесува „ Гардијан “. Лососите во реката Колумбија беа изложени на неповолни водни температури што ...

ВИДЕО | Помор на риби во река во Колумбија, лососот се свари на високите температури

Слободен Печат

ШОКАНТНА СНИМКА Лососи буквално се варат во реката поради високите температури (ВИДЕО)

+инфо

Вечер Прес +инфо Точка Нетпрес

7 поврзани вести »

Лагуна во Аргентина стана розова поради фабрички отпад

Факултети - пред: 5 часа

Доколку зелената боја ве асоцира на екологијата и природата, можеби розовата треба да ве асоцира на загадувањето. Една лагуна во Патагонија, Аргентина, станала розова поради загадување со хемиска состојка која се користи во фабриките за риба и ...

Ништо не може да се скрие од природата – Поради загадување реката ја смени својата боја

Кумановски м.

Езеро во Аргентина стана розово поради преголемо загадување

Иновативност

Точка

4 поврзани вести »
Сцена »

(ВИДЕО) Панчо приведен во голема полициска акција за шверц на дрога!

ММС - пред: 1 час

Панчо од ДНК „падна“ за шверц со дрога и заврши во затвор. Недоволниот прилив на средства и љубовта кон саканата го натерале да се впушти во бизнис со дрога, кој наместо пари за лекување му донесе петгодишна затворска казна! Истата Панчо е спроведен ...

Панчо од ДНК „ПАДНА“ за шверц со дрога и заврши во ЗАТВОР (ВИДЕО)

Курир

Панчо од ДНК 'падна' за шверц со дрога и заврши во затвор - ново необично музичко парче од ДНК

Точка
3 поврзани вести »

ФОТО | Никој како Канје Вест: Раперот закупи стадион и спие во него во име на инспирација

Слободен Печат - пред: 2 часа

По еднократното преслушување на албумот „Donda“, Канје Вест останал да живее во стадионот „Mercedes-Benz“ во Атланта додека не го заврши и издаде долгоочекуваниот албум. Анонимен избор за „PageSix“ рекол дека „Тој е во приватен простор внатре во ...

Канје Вест живее на стадион: Одбива да го напушти додека не го заврши своето „уметничко дело“

Хаштаг

Канје со месеци живее во соблекувална на стадион! Неговата импровизирана просторија потсетува на затворска ќелија! (ФОТО)

Попара

Убавина и Здравје +инфо MTM Точка Нетпрес

8 поврзани вести »

Сомнително лице: Беквалац депортирана од аеродромот во Цирих, плачела на цел глас!

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

Наташа Беквалац , која повторно е во центарот на вниманието, поради успехот на дуетот со Стефан Ѓуриќ Раста „Издалека“, ги спакува куферите и со своите најблиски замина на својата омилена дестинација – Ибица.

Хаос на аеродромот во Цирих: Сестрата на Наташа Беквалац вратена во Србија

Слободен Печат

Драма на аеродромот во Цирих: Беквалац вратена во Србија, интервенирала и полицијата

+инфо

Хаштаг Нетпрес Курир Вистина.мк

7 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

Коу: Русите треба да бидат среќни што имаат и десет атлетичари

Екипа - пред: 24 мин

Претседателот на Светската аматерска атлетска федерација, Себастијан Коу истакнува дека Русите треба да бидат среќни што имаат десет атлетичари на Летните олимписки игри во Токио. Пред пет години во Рио право за настап имаше само Дарија Клишина во ...

Русите да бидат среќни што имаат 10 атлетичари во Токио

Слободен Печат

Стојоски: Голема чест е да настапуваш под македонското знаме на ЛОИ

Екипа

ТВ21 Либертас Оff.net Нова ТВ Бриф Р.С.Европа Вечер Прес Опсервер

60 поврзани вести во 5 поттеми »

Шкендија гол нема дадено, ама оптимисти се: Добро играме, само да почне да погодуваме!

Sport 1 - пред: 52 мин

Македонскиот шампион Шкендија сѐ уште нема дадено гол летово во Европа, после 270 минути и три меча има вкупни 0-8, па утре ако сака да се надева дека може да го мине вториот квалификациски филтер во Конференциската лига, ќе мора да погодува, ама за ...

Шкендија собира сила да ја победи Рига… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа

Ибраими: Можеме до пресврт против Рига!

Sport 1

Екипа Екипа SportMedia SportMedia SportMedia Дриблинг Дриблинг Спортски

14 поврзани вести »
Магазин »

Два мали орли спасени во последен миг

Вечер Прес - пред: 44 мин

Два мали орли имаа среќа да бидат спасени и живи, откако се изведоа во издувниот систем на авион во оправка, во Велика Британија. Малите птици не јаделе неколку дена, но за среќа механичарите ги забележале во издувниот систем на „Ербас А-320“, кој ...

Два мали орли спасени во последен миг

MakPress

Два мали орли спасени во последен миг

Опсервер
3 поврзани вести »

Истражување: Втората доза на вакцината на „Астра-Зенека“ не го зголемува ризикот од крвни згрутчувања

Слободен Печат - пред: 3 часа

Примена втора доза на вакцината на „Астра-Зенека“ не резултира со зголемен број на случаи на создавање на крвни згрутчувања кај луѓето со ниски тромбоцити, се дознава од студијата објавена во магазинот „Лансет“, пренесе Хина.

НАЈНОВА СТУДИЈА ОТКРИВА: Дали се зголемува ризикот од згрутчувањето на крвта по втора доза на вакцината АстраЗенека?

Фактор

Втората доза на AstraZeneca не го зголемува ризикот од згрутчување на крвта

Кајгана
3 поврзани вести »

КОЈ НИМ БИ ИМ ОДОЛЕАЛ? Ова се најпривлечните знаци во Зодијакот!

Екран - пред: 4 часа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако секој од нас е уникатен и има нешто посебно по што се издвојува, хороскопските знаци можат да ни помогнат да ...

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Кајгана

Овие 3 хороскопски знаци се со најдобро срце: Нивната емпатија лекува, насекаде шират позитивна енергија

Скопје24

Точка Локално Скопје24 Кафе пауза Lady Lady Женски магазин Локално

23 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа· повеќе
Ќе ве замолам за РТ, девојчето се бори цел живот... Кој колку може!🙂 https://t.co/ioVaxeDo31
18ReTweets7Favorites·Details
Малку е 5 за 12, ама би ми било мило доколку можете да наминете. Да не ни пропадне трудот да средиме се во три дена. 😅 https://t.co/5r5m0nU4PP
9ReTweets12Favorites·Details
Апелациониот суд ја укинал пресудата за Титаник3, за местењето локалните избори во Чаир од страна на кучињата на Дуи.
Блескаме, експрес воз кон Еу 🤩
9ReTweets33Favorites·Details
дај да се собереме и да ѝ скркчаме нешто вкусно на девојкава https://t.co/V9oWkCUPBP
6ReTweets11Favorites·Details
Ok, ama na eden od vas od tviter zaednicava što ve imam na insta, bi mu motala sarmi po rambovka uz çoker i štikli.
Neka ve kopka site tri duši što çe vidite.
5ReTweets10Favorites·Details
Последните 6 часа· повеќе
За многу години Илинден, Македонијо! 🇲🇰❤
21ReTweets12Favorites·Details
Има кај нас добри луѓе, впрочем, има многу, многу добри луѓе.

Вие пак лижете гз на партии, тепајте се за лајкови, а јас од утре знам каде ќе ручм/вечерам. Бравос!! ❤️ https://t.co/7I05BTBtOA
40ReTweets113Favorites·Details
Тренерите на Дејан се откажаа од наградата од 10,000 евра со цел таа целосно да му припадне на него.

Е ова ти е во таеквондо хај кик.

https://t.co/ifwqRXkq9I
28ReTweets120Favorites·Details
Дечки, одминете го вашето кафе денес во кафич. И требаме на санмохрана мајка, болна од карцином, а воедно и дете со тешка болест. 💔🙏🙏🙏
РТ! https://t.co/yuABGBq3Pm
19ReTweets9Favorites·Details
Среќна Нова Година и од мене дечки! https://t.co/68ECzoiyxs
19ReTweets46Favorites·Details

Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
Служба за општи и заеднички работи на Владата на Република Северна Македонија
Друштво за лизинг ПОРШЕ ЛИЗИНГ ДООЕЛ Скопје
Моторни возила по пат на оперативен лизинг
21/07/2021
28/07/2021
108,029,700 мкд
1,756,580 
2.
Министерство за здравство
Друштво за трговија, застапништво и маркетинг ЦАРСО ПХАРМ ДООЕЛ Илинден
Лекови за лекување на ретки болести
23/07/2021
26/07/2021
97,536,600 мкд
1,585,961 
3.
Акционерско друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката - Скопје
Друштво за градежништво, производство, трговија, угостителство и услуги ВИА ИНЖИНЕРИНГ ДОО увоз-извоз Цветомир Вевчани
Градежни работи за изградба на објект Венец 2 Ламела 1 и 2 во Дебар
02/07/2021
23/07/2021
78,324,897 мкд
1,273,576 
4.
Министерство за одбрана - сектор за логистика
МАКПЕТРОЛ Акционерско друштво за промет со нафта и нафтени деривати Скопје
Млазно гориво ГМ-1 и авионски бензин АБ 100/130
19/07/2021
23/07/2021
72,400,000 мкд
1,177,236 
5.
Јавно претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта - Скопје ц.о.
Друштво за производство, обработка на камен, трговија и услуги СОПОТ ДОО експорт-импорт Скопје
Набавки на стоки-гранулиран дробен камен од варовничко потекло за изработка на асфалтни мешавини- за Асфалтна база Лепенец, Велес,Штип во времетраење од 2(две) години
09/04/2021
27/07/2021
65,490,000 мкд
1,064,878 
Видео
На денешен ден ...
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001